Kariéra

Co je motivační dopis a proč si dát záležet na jeho sepsání?

zdroj: pixabay.com


Pokud se ucházíte o pracovní místo, v drtivé většině případů jste vyzváni k tomu, abyste společně s vaším životopisem zaslali ještě motivační dopis. A právě tady přichází kámen úrazu, protože mnoho lidí ani netuší, co to ten motivační dopis vlastně je, nebo jak by měl vypadat. Pokud i vy patříte k lidem, kteří toho o motivačním dopisu mnoho nevědí, pak jste tady správně. V dnešním článku se dozvíte, co to ten motivační dopis je a jak by měl vypadat, aby dokázal zaujmout.

Co je to ten motivační dopis?

Jak už jeho samotný název šikovně napovídá, cílem motivačního dopisu je shrnutí uchazeče, jaká je jeho motivace pro danou práci. Je to samostatný dokument, který se přikládá k životopisu a rozhodně si o něm nelze myslet, že je to nějaký přežitek nebo zbytečnost. Ba spíše naopak, nejedna personální agentura jej považuje za důležitou součást žádosti a proto jej není radno podceňovat a jeho sepsání brát na lehkou váhu.

Jak by měl vypadat?

Podoba motivačního dopisu se v posledních letech trochu pozměnila. Zatímco dříve bylo žádoucí, aby byl motivační dopis hodně obsáhlý, díky čemuž připomínal dlouhou slohovou práci, v posledních několika letech je vyžadováno, aby se stal spíše dopisem průvodním, přičemž by se jeho cílem mělo stát vaše představení v několika větách. Cílem motivačního dopisu je vytvořit v člověku, který jej bude číst, chuť a zájem vás poznat.

Musíte zaujmout na první dobrou

Personalista, který se životopisy a motivačními dopisy zabývá, zpravidla nevěnuje každému dopisu mnoho času. Motivační dopis prostě musí zaujmout, jak se říká, na první dobrou, jedině tak máte šanci, že jej personalista dočte až do konce a uzná za vhodné, že zrovna vy jste pro danou práci tím nejvhodnějším kandidátem.

V magazínu pro muže FirstMan.cz naleznete zábavu, novinky ze světa sportu, aut, technologií, žen a spoustu dalších témat která zajímají moderního muže.

Partneři

čtk tisková kancelář

 

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro muže FirstMan.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu, Kontakt

To Top