Kariéra

3 tipy jak si najít práci

zdroj: pixabay.com


Mít práci je v dnešní době základ. Peníze totiž nerostou na stromech a ne nadarmo se říká, že bez práce nejsou koláče – v tomto případě peníze, chápeme se. Být bez práce si může dovolit opravdu jen málokdo, upřímně řečeno, pokud se chcete mít dobře, pak práci zkrátka potřebujete. Možná jste ale již delší dobu nezaměstnaní a nedaří se vám najít pracovní místo. Proto pro vás máme tři užitečné tipy, díky kterým se vám to určitě podaří změnit.

Tip číslo jedna: napište pořádný životopis

Pokud hledáte pracovní uplatnění, je pořádně napsaný životopis základem úspěchu. V dnešní době po vás v případě, že se hlásíte na pracovní pozici, v drtivé většině případů chtějí zaslat vaše CV, proto byste měli být připraveni. Věřte, že napsat správný životopis, není otázka pěti minut, ba naopak, pokud chcete své šance na získání práce zvýšit, měli byste si dát s jeho napsáním záležet. Životopis má být stručný a jasný, zároveň ale musí obsahovat vše, co by o vás měl potencionální zaměstnavatel vědět. Je to vaše vizitka, kterou se prezentujete, není to jen kus papíru, jak si mnozí bohužel myslí.

Tip číslo dva: nečekejte, ale jednejte

Pokud si myslíte, že se stane zázrak a práce vám tzv. spadne do klína, aniž byste pro to museli cokoli udělat, pak se asi ještě hodně načekáte. A kdo ví, možná se ve finále ani nedočkáte. Pokud chcete práci, musíte být akční a jednat, nestačí pouze čekat. Ono se sice často říká, že štěstí chodí dokola, občas sedne na vola, ale spoléhat se na to pořád nejde. Proto hledejte, choďte na pohovory, čtěte inzeráty nebo se sami snažte obcházet firmy a nabízet jim životopis. Třeba zrovna někoho hledají, ale nemají podaný inzerát a vy jim doslova přijdete do rány.

Tip číslo tři: neodmítejte práci

Mnoho lidí se bojí nastoupit do práce, která jim byla nabídnuta, ale se kterou nemají zkušenosti. Vy tuto chybu ale nedělejte, protože víte, jak se říká: učený z nebe nespadl a naučit se můžete cokoli, chce to jen chtít a zkusit to. Personální agentura se sice vždycky snaží vybírat si na pracovní místa lidi se zkušenostmi z daného oboru, ale může se stát, že dostanete nabídku a odmítnout ji by byla velká škoda.

V magazínu pro muže FirstMan.cz naleznete zábavu, novinky ze světa sportu, aut, technologií, žen a spoustu dalších témat která zajímají moderního muže.

Partneři

čtk tisková kancelář

 

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro muže FirstMan.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu, Kontakt

To Top