Bydlení

Jaká jsou rizika koupě nemovitosti bez spolupráce s realitní kanceláří?

nemovitost
pixabay.com

Koupě domu či bytu bez realitní kanceláře představuje poměrně značné riziko. Existuje hned několik problémů, na které můžete narazit. Otázkou potom zůstává, zda se vám to vůbec vyplatí.

Proč se lidé vůbec rozhodnou pro koupi nemovitosti bez realitní kanceláře?

Častým důvodem je, že chtějí ušetřit. Mají totiž pocit, že provize pro realitní makléře je zbytečná. Jenže opak je pravdou. Jde o platbu za profesionální služby, které vás mají ochránit proti celé řadě problémů, s jakými se můžete setkat při přímé koupi nemovitosti.

Důležitý právní servis

Jednou z klíčových služeb, které poskytuje realitní kancelář v Praze, je zajištění právního servisu. V praxi to znamená starost o přípravu důležitých kupních či rezervačních smluv. Tyto dokumenty mají svá jasná pravidla. Pokud se někdo rozhodne prodávat nemovitost sám za sebe, aniž by měl větší zkušenosti, může vám předložit jakýsi lehce upravený univerzální vzor kupní smlouvy. To však bývá nedostatečné a v některých případech vyloženě nevhodné. Koupě či prodej nemovitosti je velkým krokem, kdy by všechno mělo být zařízeno s důrazem na co možná největší přesnost. Pokud se ohledně přípravy nebo úpravy smluv spojených s koupí nemovitosti obrátíte přímo na nějakého právníka, může vás to ve finále stát více peněz, než zajištění tohoto servisu od realitní kanceláře, která navíc vyřídí vše rychleji, než samotný právník.

Zanesení do katastru nemovitostí

Vlastníkem nemovitosti se stanete až v okamžiku, kdy jste zapsáni v katastru nemovitostí. Není proto v žádném případě dobré posílat peníze ještě před tímto krokem. Pro ochranu obou stran se tak využívá úschova finančních prostředků. S tímto problémem může opět pomoci realitní kancelář a zajistit tak profesionální služby s cílem zajistit bezpečný a bezproblémový prodej. Dobrý realitní makléř si pohlídá všechny důležité náležitosti ve smlouvě, jako jsou určení předmětu prodeje a prohlášení majitele o tom, že nemovitost nemá žádné závažné právní či faktické vady.

V magazínu pro muže FirstMan.cz naleznete zábavu, novinky ze světa sportu, aut, technologií, žen a spoustu dalších témat která zajímají moderního muže.

Partneři

čtk tisková kancelář

 

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro muže FirstMan.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu, Kontakt

To Top