Bydlení

Jaká kuchyně je v dnešní době moderní?

moderní kuchyně
pixabay.com

Také si právě pořizujete novou kuchyni anebo si chcete zrekonstruovat tu stávající? Pak jistě hledáte nějakou inspiraci, protože kdo by nechtěl moderní kuchyni. Pak se inspirujte nejnovějšími trendy designerů, kteří vsázejí na materiály, které imitují přírodní verze, tmavé, šedivé odstíny, extrémně lesklé povrhy ale i extrémně matné.

Designeři, kteří se zabývají vybavováním kuchyní, nesledují trendy pouze v oblastech nábytku, ale také v oblasti elektrospotřebičů. Novinky a trendy mezi spotřebiči ve velké míře souvisí s trendy ve stravě a to hlavně, co se týče zdravé výživy a celkové úpravy potravin. V současné době je největší zájem o pečení v páře bez obsažené soli a tuku.

Trendy v oblasti materiálů

A co je tím největším trendem v oblasti materiálů, ze kterých je vyroben nábytek do kuchyně? Nejžádanějšími materiály pro rok 2016 se staly takové, které jsou téměř nerozpoznatelné od přírodních materiálů. Používají se v podstatě na vše od pracovních desek, bočnic či dvířek. A co je jejich výhodou? Především velmi rychlá a hlavně nenáročná údržba, což ocení hlavně rodiny s malými dětmi a obecně i ti, co jsou časově vytíženi a nemají zbytečný čas na to, aby trávili každý den hodiny nad úklidem kuchyně. Navíc si nechávají svou barevnost a nevysychají.

Mezi velmi moderní kuchyně patří ty s ultramatnými povrchy, které celkově svým vzhledem a strukturou mohou připomínat pískované sklo. Velmi zajímavé a také žádané jsou desky s ultralesklým povrchem, které působí jaké zrcadlo.

A co na to Češi?

A jací jsou Češi? Patří mezi trendové nadšence nebo mají raději stálou klasiku? Češi si nejvíce objednávají neutrální barvy, v zásadě pak nejvíce bílé nebo světlé kuchyně, které kombinují se dřevem.  A ačkoliv evropským hitem je šedá, Češi se zatím drží pozadu. Uvidíme, kdy tato novinka dojde i k nám.

Click to comment

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

V magazínu pro muže FirstMan.cz naleznete zábavu, novinky ze světa sportu, aut, technologií, žen a spoustu dalších témat která zajímají moderního muže.

Partneři

čtk tisková kancelář

 

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro muže FirstMan.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu, Kontakt

To Top