Bydlení

Jaké konstrukční prvky při výstavbě nepodceňovat?

pixabay.com

Stavby nemovitostí patří v současnosti k naprosto běžným věcem. Díky široké dostupnosti nejrůznějšího materiálu se nemusíte téměř vůbec omezovat a máte možnost zrealizovat konstrukce libovolného typu, provedení a velikosti.

Při samotné výstavbě byste však neměli opomíjet na několik základních věcí. My vás dnes seznámíme s dvěma důležitými, které se týkají základové desky a zastřešení. Trochu více si přiblížíme význam produktů, jakými jsou kari sítě a plechy.

Praktické využití kari sítě

Začněme pěkně popořádku, respektive od spodu. Nežli se vůbec pustíte do budování jakékoliv nemovitosti či obvodové konstrukce, je zapotřebí vytvořit pevné a stabilní betonové základy, jejichž součástí je také základová deska.

A právě v této oblasti upotřebíte kari sítě nejrůznějších rozměrů. Ty slouží pro pokládku do betonu. Ten ještě více vyztuží. V závislosti na charakteru stavby si můžete vybírat dle odlišných parametrů.

  • Průměr podélného a příčného drátu
  • Rozteče podélných a příčných drátů
  • Délky a celkové šířky kari sítí

Kari sítěprezentují kvalitní armování, které samozřejmě podléhá příslušným normám. Výrobky lze stříhat, svářet či jakkoliv ohýbat.

Plechy pro zakrytí střechy a stěn

Nyní přichází na řadu pozinkované plechy. I ty dosahují libovolných rozměrových variant a představují dokonalé zastřešení s poměrně dlouhou životností. Při jejich užití máte možnost volby výsledného vzhledu. Nejčastěji jsou aplikovány plechy ve tvaru rýha nebo slza. Vlnité a tvarované produkty, u nichž není výjimkou ani černá verze válcovaná za studena či za tepla.

Plechy se hodí na střechu, ale mohou posloužit i při obkládání stěn nejrůznějších stavebních domků, garáží a kůlen. V závislosti na individuálních požadavcích zákazníka jsou produkovány také plechy na míru.

Click to comment

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

V magazínu pro muže FirstMan.cz naleznete zábavu, novinky ze světa sportu, aut, technologií, žen a spoustu dalších témat která zajímají moderního muže.

Partneři

čtk tisková kancelář

 

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro muže FirstMan.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu, Kontakt

To Top