Bydlení

Zakládání jezírek musí být dostatečně promyšlené

zahrada
pixabay.com

Zahradní jezírka se stala velice populární součástí prostor kolem rodinných domů. Samostatně fungující vodní plocha s dokonalou biologickou rovnováhou, na níž je radost pohledět. Aby však výsledek vaší práce odpovídal tomuto popisu, je třeba dodržet několik zásad při tvorbě zahradního jezírka.

Zakládání jezírek podléhá určitým pravidlům. V následujících řádcích vám přineseme základní povinnosti, které je vhodné dodržet, aby vodní plocha byla stále čistá a bujel v ní život.

Pokládka jezírkové folie je důležitým krokem

Na počátku všeho si najděte místo, kde budete provádět zakládání jezírek, popřípadě jezírka. Vždy myslete na to, že jeden metr hloubky by měl odpovídat ploše alespoň dvanácti metrů čtverečních. Teprve poté získá tento vodní prostor samočistící schopnost.

Nejprve nechte provést vybagrování konkrétního místa. Finální úpravu budete muset realizovat pravděpodobně ručně, protože většina lidí touží po nejrůznějších fontánkách, plážičkách, záhybech a podobných věcech. Pak přichází na přetřes geotextílie pro jezírka. S ní docílíte toho, že nebude docházet k prorůstání rostlin do jezírkové fólie.

A právě ta je jednou z nejdůležitějších součástí zahradního jezírka, konkrétně samotná pokládka jezírkové folie. Ta zadržuje vodu v daném prostoru a funguje jako dno vodní plochy. Jednotlivé části je třeba odborně svařovat, aby nedošlo k jejich rozpojení.

Zakládání jezírek není pro každého

Geotextílie pro jezírka, včetně jezírkové folie zakoupíte ve specializovaných obchodech. To ostatní je už na vás. Jestliže si však v této oblasti nevěříte, obraťte se na odborníky, jež provádí zakládání jezírek na klíč. Minimálně získáte záruku v tom, že pokládka jezírkové folie bude provedena kvalitně a nadcházející biologická rovnováha bude nastavena tak, jak má.

 

Click to comment

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

V magazínu pro muže FirstMan.cz naleznete zábavu, novinky ze světa sportu, aut, technologií, žen a spoustu dalších témat která zajímají moderního muže.

Partneři

čtk tisková kancelář

 

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro muže FirstMan.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu, Kontakt

To Top