Bydlení

Proč právě venkovní rolety?

venkovní stínění
pixabay.com

Ačkoliv se v dnešní době stále více oblíbenými stávají látkové vnitřní rolety, majitelé rodinných domků často žádají jiný typ rolet, kterými jsou venkovní rolety. Proč se stává venkovní stínění tak oblíbeným a žádá ho stále více lidí? Těch důvodů je hned několik, stačí číst dále.

Venkovní rolety jsou mnohem účinnější

Když ke stínění používáte žaluzie, tak je světlo, ale i teplo, zachyceno v moment, kdy již projde sklem do interiéru. V důsledcích skleníkového efektu dochází k přehřívání prostorů mezi sklem a žaluziemi. Vnitřní stínící technika sice odstíní značnou část slunečního záření a světla, ale tepelná ochrana je na tom hůř.

Oproti tomu venkovní rolety skvěle odstíní světelné záření, ale zároveň působí jako skvělá izolace tepla a zvuku. Clona, která je umístěna z venkova je průměrně dvakrát až třikrát účinnější než clona, která je v interiéru.

Spojte praktičnost s designem

Nejen že jsou venkovní rolety velmi účinné, ale zároveň se stávají architektonickým prvkem. V současnosti velké množství architektů a projektantů zapojuje venkovní stínění do svých návrhů a snaží se tím ještě více podtrhnout celkový vzhled budovy. Navíc je skvělé, že se rolety hodí k jakémukoliv architektonickému stylu.  

Ušetří Vám peníze

Tím, že jsou venkovní rolety tak účinné a fungují jako skvělá izolace, tak Vám ušetří Vaše náklady, které se týkají vytápění. Udrží teplo uvnitř mnohem lépe než vnitřní stínění.

Ochrana proti zlodějům a vandalům

Jednou z výhod je i bezpečnostní prvek. Zatažené rolety, odlákají zloděje a vandaly od toho, aby poničili Váš majetek a rozbili Vám výplně oken.

Jak se rolety ovládají?

Je hned několik možností a to podle typu rolety. Existuje ruční ovládání s popruhem, ruční ovládání se šňůrkou, skládací ovládání s klikou, skládací ovládání s odnímatelnou klikou, anebo motorizované ovládání.

 

Click to comment

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

V magazínu pro muže FirstMan.cz naleznete zábavu, novinky ze světa sportu, aut, technologií, žen a spoustu dalších témat která zajímají moderního muže.

Partneři

čtk tisková kancelář

 

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro muže FirstMan.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu, Kontakt

To Top