Bydlení

Revoluce v čištění! – Jak funguje čistění pomocí ultrazvuku?

čištění
pixabay.com

Součástí v podstatě jakéhokoliv výrobního procesu je samozřejmě i klasické čištění. Jakákoliv manipulace a to jak s materiálem nebo přístroji v takovém procesu probíhá velmi pracně, neefektivně a ve finále výsledek není takový, jako je očekáván. Takové nevýhody však může odstranit čištění, které se provádí za pomoci ultrazvuku. Nejen že je tento typ čištění využíván ve velkých výrobních provozech, ale ultrazvuková čistička se může stát velkým pomocníkem i u Vás doma.

Ultrazvukové čističky

Čistění prováděné ultrazvukem trvá podstatně kratší domu než čištění klasické. Navíc je opravdu výrazně zvýšena kvalita celkového procesu při porovnání s klasickými metodami čištění. Ultrazvukové čističky tak odstraní namáhavou práci a zajistí kvalitní čištění i malých, slepých a špatně přístupných otvorů.

Ultrazvukové čističky se skládají klasicky z čistící vany, ultrazvukového generátoru a měniče. Ultrazvukový měnič je napájen z generátoru a transformuje opravdu vysokofrekvenční energii. Absorbční látky způsobí přeměnu energie ultrazvukové na tepelnou. Tímto se vysvětluje, proč se zahřívá medium při provozu. Díky změně teploty, ke které dochází mezi předmětem, který se čistí a nečistotou, dojde k oddělení v místě střetu. Následným vniknutím čistícího média mezi předmět a danou nečistotu se přeruší vlákna, která je pojila k sobě. A díky tomu se oddělí trvale. Bublinky, které vznikají, pomáhají definitivně a trvale přerušit vazby mezi předměty a nečistotami. Jev, který v nádobě probíhá, se nazývá kavitace.

Velký vliv na průběh celého procesu ultrazvukového čištění má volna čistícího média, což je pracovní kapalina.

Celkově bývají procesy čištění efektivnější, když probíhají ve vyšších teplotách, proto jsou některá zařízení vybavena navíc topením.

A jaký vliv mají na čištění chemické roztoky?

Chemické roztoky celkově podporují celý proces kavitace. Dále pak snižují napětí na povrchu vody a dokážou uvolnit a sloučit nečistoty.

Další využití ultrazvuku

V dnešní době se stále více používají ultrazvukové zvlhčovače, což jsou přístroje, které napomáhají ke zlepšení kvality vzduchu. Často se používají ve výrobních halách a provozovnách.  Ultrazvukový zvlhčovač je tvořen ultrazvukovým rozprašovačem, který se o celý proces zlepšení kvality vzduchu postará. Navíc má v sobě zabudované čidlo, které rozpozná, kdy je vzduch třeba zvlhčit.

Click to comment

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

V magazínu pro muže FirstMan.cz naleznete zábavu, novinky ze světa sportu, aut, technologií, žen a spoustu dalších témat která zajímají moderního muže.

Partneři

čtk tisková kancelář

 

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro muže FirstMan.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu, Kontakt

To Top