Tech

Jaké ochranné prvky vám nesmí chybět kdykoliv při sváření?

pixabay.com

Sváření je jednou z nejlepších technik spojování materiálů, která se dá použít na spoustu druhů kovů. Není se tak čemu divit, že je naprosto základní součástí průmyslu jako takového, a navíc se mu i velice často věnují amatérští kutilové, kteří si chtějí doma mnohé věci vyrobit svépomocí.

Sváření je ale také dost nebezpečné kvůli tomu, že během něj musíte zacházet velice opatrně s používaným plynem, a navíc je tady vždycky riziko popálení. Dnes se tak podíváme na to, co by vám při sváření nikdy rozhodně nemělo chybět.

Správná ochrana těla a rukou

Při sváření je extrémně důležitá ochrana těla a rukou. Kdykoliv totiž může odskočit jiskra, která v lepším případě skončí pouze nepříjemným štípnutím a lehčím popálením, ale bohužel známe i případy, kdy se na osobě vzňalo oblečení. Proto byste vždycky měli dávat velký pozor na to, jestli máte adekvátní pracovní obuv a oděvy.

Adekvátní v tomto případě znamená, že by měly mít speciální atest, který značí zvýšenou odolnost proti žáru a propálení. A to jak bodovými zdroji, jako mohou být jiskry, tak například i většímu žáru právě přímo z hrotu svářečky. S nimi pak můžete mít jistotu, že nedojde k nepříjemnostem s hroznými následky.

Ochrana zraku se nikdy nesmí podcenit

Vedle všech dalších „extrémů“ se také při svařování tvoří velice silné světlo. Toto světlo je dokonce tak moc silné, že při přímém pohledu do procesu může trvale poškodit zrak. Z toho důvodu je rozhodně vždycky potřeba chránit zrak adekvátním druhem zástěny. Jedinou možností jsou přitom speciální svářečské kukly, které jsou efektivním způsobem, jak ochránit zrak. Nasazení kukly je jistotou kvůli tomu, že je na předním průhledném skle aplikovaný speciální filtr, který nejen že světlo oslabuje, ale také jej aktivně zbavuje nebezpečných hodnot pro náš zrak.

V magazínu pro muže FirstMan.cz naleznete zábavu, novinky ze světa sportu, aut, technologií, žen a spoustu dalších témat která zajímají moderního muže.

Partneři

čtk tisková kancelář

 

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro muže FirstMan.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu, Kontakt

To Top