Bydlení

Jaké typy nemovitostí jsou v Praze nejčastěji k mání?

pixabay.com

Investice do realit je jednou z věcí, které se rozhodně vždycky vrátí. Už po dlouhou dobu platí ten vztah, že se meziroční ceny nemovitostí zvyšují minimálně v řádu desetin procenta. V posledních letech se dokonce bavíme i o celých řádech procent.

Přitom nejde o vůbec drobné částky, protože procento z milionové sumy už znamená dost podstatnou finanční částku. V Praze je přitom realitní trh silný, ale v některých ohledech plný nemovitostí, o které je obrovský zájem.

Kancelářské prostory téměř nejsou k mání

Pokud byste se chtěli porozhlédnout po koupi či pronájmu kancelářských prostorů v centru Prahy, tak budete možná nepříjemně překvapeni. Vedle jejich vysoké, ale zcela pochopitelné ceny, je především velký nedostatek podobných prostor. Pochopitelně se totiž v centru Prahy v rámci lukrativnosti i přístupu hromadí takové společnosti, které mají silné mezinárodní zázemí. Jejich pád, a následné uvolnění prostorů je tak víceméně vzácnou záležitostí.

Činžovní domy? I těch je velký nedostatek

Činžovní domy jsou poměrně dost spojeny s celkovým nedostatkem dobře dostupného bydlení v Praze. Praha jakožto hlavní město skýtá spoustu možností, a proto táhne i mladé lidi. Jen opravdu málokdo z nich ale má finance na to, aby si mohli dovolit hned v úvodu svého života v Praze zakoupit svůj vlastní být. Přitom činžovní domy Praha nabízí v ohromném počtu, a některé z nich jen čekají na rekonstrukci. I tak jich ale na trhu moc nenajdete.

Dostupné jsou především drahé byty v centru

Pokud se ale koukáte po investici do naprostého luxusu, tak vás osloví drahé byty v centru Prahy. Pochopitelně je o ně mnohem menší zájem, protože na ně celkově finančně dosáhne jen malé procento zájemců. Ti, kteří na ně ale dosáhnout, jsou rozhodně tou klientelou, se kterou chtějí všichni podnikatelé v realitách jednat.

V magazínu pro muže FirstMan.cz naleznete zábavu, novinky ze světa sportu, aut, technologií, žen a spoustu dalších témat která zajímají moderního muže.

Partneři

čtk tisková kancelář

 

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro muže FirstMan.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu, Kontakt

To Top