Bydlení

Jakl je skvělý pomocník při stavění

Chystáte se realizovat ocelovou konstrukci pro zahradní domek? Máte v úmyslu vybudovat kotec pro svého čtyřnohého miláčka? Nebo potřebujete vytvořit zahradní domek na nářadí? Ke všem těmto činnostem využijete jeden praktický stavební materiál, jímž je jakl. Pokud nevíte, co si pod tímto výrazem představit a jaké vám přináší možnosti, začtěte se do následujících řádků.

Co je to jakl?

Pod výrazem jakl si představte hutní materiál. Ve své podstatě jde o svařované profily se čtvercovým nebo obdélníkovým tvarem. Vnitřek takových profilů je dutý. Kromě těchto dvou nejpoužívanějších jaklů samozřejmě existují i mnohé další. Jde o tzv. speciální jakly s odlišným tvarem, například ve tvaru písmene T, L, Z a podobně.

Když se rozhodnete pořídit si jakl na výstavbu ocelové konstrukce, máte bezpochyby na výběr. Volit můžete z výrobků s odlišnou tloušťkou ocelové stěny, ale také s rozdílně velkým půdorysem. Ať už se rozhodnete pro volbu jakékoliv varianty, vždy nakupujte pouze jakly odpovídající příslušným normám ČSN. Jedině tak budete mít záruku toho, že jakly budou mít patřičné vlastnosti z pohledu celkové pevnosti, odolnosti, nosnosti a podobně.

Snadné opracování a možnost povrchové úpravy

Pokud jde o jakly, hovoří v jejich prospěch spousta výhod, z nichž některé už byly zmíněny. Je to například snadná opracovatelnost. To znamená, že jakl za pomoci vhodného nástroje poměrně rychle zkrátíte na požadovaný rozměr. Zároveň jej lze bez problému svářet, takže můžete vytvořit konstrukce libovolných tvarů s velice pevnými sváry.

Ve výsledku máte možnost nanést na konstrukci z jaklů požadovaný barevný odstín. Díky vhodně zvolenému nátěru se postaráte o prodloužení životnosti tohoto hutního materiálu. Ten může dokonce s přehledem odolávat nepříznivým povětrnostním vlivům.

V magazínu pro muže FirstMan.cz naleznete zábavu, novinky ze světa sportu, aut, technologií, žen a spoustu dalších témat která zajímají moderního muže.

Partneři

čtk tisková kancelář

 

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro muže FirstMan.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu, Kontakt

To Top