Průmysl

Jakl plní roli univerzálního stavebního materiálu

Pod pojmem jakl si představte kovový výrobek, který je nejčastěji čtvercového nebo obdélníkového průřezu. Jde o dutý hutní materiál mající ve stavebnictví poměrně široké uplatnění. Jakl je kromě dvou zmíněných tvarů dodáván také v jiných podobách. Speciální jsou třeba jakly ve tvaru písmene Z, T nebo dokonce L a dalších.

K čemu se jakl hodí?

I když si to možná ještě nedokážete představit, využití jaklu je opravdu široké. Jakl je v podstatě základním stavebním prvkem jakékoliv ocelové konstrukce. Stará se o pevnost, bytelnost, stabilitu a v neposlední řadě i dlouhověkost nejrůznějších staveb. Typickým příkladem jsou zahradní domky na nářadí, garážové stání na auto, ale také konstrukce na solární panely a mnohé jiné. Meze se v tomto směru nekladou.

Jakl se primárně používá k takovým částem konstrukcí, které nepřijdou zabetonovat. To znamená zpevňovací části, jež se montují. Výhodou tohoto hutního materiálu je fakt, že jej pořídíte nejenom v odlišných tvarech a rozměrových variantách. Příjemná je i možnost řezání a sváření. Díky tomu se při tvorbě libovolných konstrukcí nemusíte v podstatě omezovat.

Jakl pro interiérové a exteriérové užití

Dalo by se říci, že možnosti jaklu jsou v podstatě neomezené, proto jej lze také s jistotou označit jako univerzální stavební materiál. Jakl můžete použít nejenom uvnitř, ale také venku. Omezovat se není třeba ani z hlediska povrchových úprav, které budou působit dobře a zároveň prodlouží životnost tohoto hutního materiálu. A co se zakončením dutého prostoru? Pokud vám to bude vadit, je možné tento prostor zakrýt praktickou čepičkou.

Jestliže využijete jakl na stavbu čehokoliv, pak nezapomínejte na kvalitu takové oceli. Ta by měla splňovat všechny potřebné normy ČSN, aby bylo dosaženo jejích požadovaných vlastností.

V magazínu pro muže FirstMan.cz naleznete zábavu, novinky ze světa sportu, aut, technologií, žen a spoustu dalších témat která zajímají moderního muže.

Partneři

čtk tisková kancelář

 

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro muže FirstMan.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu, Kontakt

To Top