Průmysl

Kari sítě přijdou vhod nejenom v betonu

Kari sítě jsou nepostradatelným stavebním materiálem, který nachází své primární uplatnění hlavně při betonování ploch. Pokud jste tento produkt ještě nikdy neviděli, pak jenom zmíníme, že jde o příčné a podélné dráty svařené k sobě. Ty utváří samotnou síť. Právě kari sítě se starají o to, že betonové plochy jsou pevnější, stabilnější, svým způsobem i pružnější a přispívají k dlouhodobé živostnosti takového betonového prvku. Jejich využití však může být daleko pestřejší.

Kde všude lze použít kari sítě?

O oblasti stavebnictví tedy není žádných pochyb, tam jsou kari sítě, jako doma. Pojďme ale popustit uzdu fantazii a zamyslet se na tím, na jakých dalších místech by se dali sítě použít? Je jich totiž více než dost. Každý se možná někdy setkal s tím, že z kari sítí jsou tvořena oplocení. Ano, jde o poměrně levnou variantu plotu nacházející uplatnění hlavně v rámci hospodářských zvířat nebo tam, kde není třeba klást příliš velký důraz na estetiku.

Kari sítě můžete zakomponovat také do své zahrádky. Běžně jsou využívány jako podstavec popínavých rostlin. Ty sítěmi krásně prorůstají a mají patřičnou stabilitu. A v podobném duchu můžete pokračovat. Jistě vás napadne i několik dalších příkladů.

Kari sítě odlišných parametrů

Ať už se rozhodnete použít kari sítě kdekoliv, buďte si jisti, že při jejich nákupu máte rozhodně na výběr. To platí v případě, že oslovíte profesionálního prodejce tohoto sortimentu, respektive hutního materiálu. Kari sítě totiž mohou nabývat odlišných parametrů podle toho, k jakým účelům je potřebujete. Rozdílný může být průměr podélného či příčného drátu, rozteč jednotlivých ok a samotná velikost kari sítě. Pokud dojde k tomu, že byste sítě museli překládat přes sebe, provádějte to v dostatečné délce, třeba přes dvě oka, aby po zalití betonem došlo k dostatečně pevnému spoji.

V magazínu pro muže FirstMan.cz naleznete zábavu, novinky ze světa sportu, aut, technologií, žen a spoustu dalších témat která zajímají moderního muže.

Partneři

čtk tisková kancelář

 

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro muže FirstMan.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu, Kontakt

To Top