Bydlení

Jakly nabízí široké možnosti užití

ocel
pixabay.com

Jakl je výrazem, se kterým se setkal bezpochyby každý. Jen málokdo ale tuší, k čemu tento ocelový produkt vlastně slouží. A právě na tuto otázku vám odpoví tento článek. Prozradíme vám, jak jsou jakly vyráběny, jak vypadají a jaké je jejich největší uplatnění.

Ocelové jakly vyráběné za tepla i za studena

Jakly jsou zhotoveny dvěma odlišnými způsoby. A to tak, že dochází k válcování ocelového pásu buď za tepla nebo za studenta. Výsledkem je pak ocelový profil čtvercového a obdélníkového tvaru. Představit si můžete dutou trubku jen v trochu jiném provedení. Jakl může být tenkostěnný či silnostěnný v závislosti na tom, k čemu jej budete využívat.

Samotným válcováním to však nekončí. Jakly jsou následně opatřovány pozinkovanou povrchovou úpravou, která je příslibem podstatě větší odolnosti vůči nepříjemným povětrnostním podmínkám a zároveň jistotou dlouhé životnosti. Výjimkou nejsou ani jakly zhotovené přímo z pozinkovaného plechu.

Cílem takové výroby pak bude tenkostěnný či silnostěnný jakl nabývající odpovídajících tvarů a rozměrů.

Využití jaklů je opravdu bohaté

Pakliže padne zmínka na tenkostěnný jakl, buďte si jisti, že jej můžete upotřebit například při výstavbě nejrůznějších ocelových konstrukcí, kde budou tvořit samotnou kontru takové stavby. Se silnostěnným jaklem počítejte spíše v hrubším stavebnictví, popřípadě v zámkové výrobě a obecně v zámečnictví.

Jakly vyráběné dle přesných specifikací a norem ČSN jsou v podstatě všude kolem nás, kde plní svoji roli na výbornou. V jejich prospěch hovoří především pevnostní vlastnosti, ale také poměrně snadná manipulace a ve výsledku i montáž.

Jakl si můžete zakoupit v libovolné tloušťce, tvaru a každopádně i délce. Nejlépe u prodejce, který vám připraví jakly na míru dle vaší přesné technické specifikace.

V magazínu pro muže FirstMan.cz naleznete zábavu, novinky ze světa sportu, aut, technologií, žen a spoustu dalších témat která zajímají moderního muže.

Partneři

čtk tisková kancelář

 

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro muže FirstMan.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu, Kontakt

To Top