Bydlení

Prodej bytů: Co vše zahrnuje tento pojem?

prodej bytů
pixabay.com

Rozhodli jste se pro prodej svého bytu, ale trh s nemovitostmi je pro vás jedna velká neznámá? Pak by vás jistě zajímalo, co všechno to obnáší a s čím byste vlastně měli počítat. Pokud jste si mysleli, že je celý prodej pouze o tom zadat inzerát na internet a čekat, jak to vlastně celé dopadne. Tak jste se šeredně mýlili.

Čím začít?

Než se do samotného prodávání vrhnete po hlavě, chtělo by to začít alespoň lehkým zmatováním celé situace. Co se pod tím skrývá? Jednoduše okouknout konkurenci. Zjistit, kolik bytů je v dané lokalitě na prodej, za jaké ceny se prodávají a v jakém stavu za danou cenu vlastně byty jsou. Pozitivní je, že ceny nemovitostní neustále rostou, jinak tomu tedy není ani u bytů. Zároveň je poptávka po bytech velmi vysoká a ve většině případů přesahuje nabídku, což vám nahrává do karet.

Určete si cenu

Podle toho, co jste vlastně menším zmapováním trhu zjistili, stanovte cenu, za jakou byste chtěli nemovitost prodat. Pokud si nejste jistí, můžete se obrátit na odhadce, který vám cenu bytu určí. Tím se však samozřejmě nekončí

Inzerát

Aby se mohl byt prodat, musíte najít správného kupce. Takže musíte dát světu vědět, že svůj byt nabízíte k prodeji. Inzerát by měl obsahovat velmi kvalitní fotografie jednotlivých místností a samozřejmě co nejdetailnější popis. Nezapomínejte na to, že lidé z velké části nakupují očima, a když se jim váš inzerát nebude líbit, tak vám vůbec nezavolají kvůli možné prohlídce.

To není konec

Inzerátem a prohlídkou to rozhodně nekončí. Jedná se o proces, se kterým je provázáno mnoho činností, které na sebe navazují, a rozhodně žádnou nesmíte vynechat. Prodej zahrnuje také mnoho papírování od tvorby rezervační smlouvy, návrhu kupní smlouvy, až po samotnou kupní smlouvu. A v ten moment se mnoho lidí zalekne, protože nemají dostatečné znalosti, ani zkušenosti z této oblasti.

Nechte si pomoct

V ten moment však nastupují „na scénu“ realitní kanceláře a jejich makléři. Při výběru realitní kanceláře buďte obezřetní. Kromě toho, že se realitní kancelář zabývá prodejem bytů, by měla mít za sebou i řadu kladných a též prokazatelných referencí, které vám bude moci předložit. V ten moment, co si však s nějakou solidní realitkou plácnete, máte vyhráno, protože se o celý prodej od A do Z.

V magazínu pro muže FirstMan.cz naleznete zábavu, novinky ze světa sportu, aut, technologií, žen a spoustu dalších témat která zajímají moderního muže.

Partneři

čtk tisková kancelář

 

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro muže FirstMan.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu, Kontakt

To Top