Bydlení

Podle čeho vybírat kávovar na kapsle

káva
pixabay.com

Kdo by si rád nedopřál lahodnou kávu, která ho dokáže po ránu probudit a během dne dodat potřebnou energii? Určitě se shodneme na tom, že káva představuje nedílnou součást našeho života, ať už máme rádi espresso, rádi si pochutnáme na cappuccinu nebo si uděláme caffe latte. Stále oblíbenějším pomocníkem v domácnosti jsou kapslové kávovary, které nám dokážou v krátkém čase připravit jakoukoli kávu, na kterou máme chuť. A nejen kávu, ale i čaje nebo sladké nápoje pro děti – jako třeba čokoládu. Jak si vybrat správně?

Není to povinnost, ale příjemná radost

Na začátku bychom ještě měli zmínit, že pořízení kapslového kávovaru není povinnost, ale naopak příjemná radost. Zvláště pokud si rádi uděláte i jiné kafe, nežli klasického turka nebo rozpustné, které přelijete horkou vodou. Tady máte pár důvodů, proč si kávovar na kapsle pořídit:

  • cenová dostupnost
  • velký výběr
  • pestrá nabídka kapslí
  • snadná obsluha
  • jednoduchá údržba
  • káva nebo jiný nápoj do pár minut

Kapslový kávovar pořídíte i na internetu, stačí navštívit online elektro, které vám dokáže nabídnout různorodý sortiment.

Podle čeho vybírat

Teď už se pojďme zaměřit na to, podle čeho kávovar na kapsle vybírat, na jaké parametry se zaměřit a na co si dát pozor.

·         Objem nádržky na vodu

Kávovary na kapsle čerpají vodu z nádržek, které jsou jejich součástí. Doporučujeme vybírat co možná největší nádržku, zvláště pak u hodně vytížených strojů. Předejdete tak tomu, že byste byli nuceni vodu neustále doplňovat. Objem nádržek se pohybuje od 0,6 l do 1,3 l.

·         Tlak čerpadla

Další kritérium, které se vyplatí sledovat, je tlak čerpadla. Funguje to tak, že čím vyšší je tlak čerpadla, tím kvalitnější je káva. I v tomto případě se hodnoty u jednotlivých kávovarů na kapsle liší, tlak čerpadla se pohybuje od 15 do 19 barů.

·         Úspora energie

Je jasné, že kávovar na kapsle u vás doma nepoběží 24 hodin denně, i tak se ale vyplatí sledovat jeho příkon a další vlastnosti, které šetří energii. Třeba funkce automatického vypnutí, díky které kávovar nebude v pohotovostním režimu.

V magazínu pro muže FirstMan.cz naleznete zábavu, novinky ze světa sportu, aut, technologií, žen a spoustu dalších témat která zajímají moderního muže.

Partneři

čtk tisková kancelář

 

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro muže FirstMan.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu, Kontakt

To Top