Tech

Jaký je rozdíl mezi kartáčovým a bezkartáčovým motorem?

Elektrické motory jsou neodmyslitelnou součástí všech moderních přístrojů. Otázka, kterou mnozí z nás řeší, zní: Jaký je rozdíl mezi kartáčovými a bezkartáčovými motory? A jak vůbec elektrický motor funguje?

Elektrické motory fungují na principu magnetické indukce. Motor tvoří několik důležitých součástek, například indukční cívka, do které vtéká proud, nebo magnety, jež jsou nezbytné pro otáčení.

Kartáčové versus bezkartáčové

Nyní se podíváme na bezkartáčové motory. Ty jsou napájeny jednosměrným proudem, který se hodí do menších komponentů. Mívají však horší výkon, fungují-li pod nízkým napětím. Naopak motor kartáčový se skládá z jádra motoru vysokorychlostního kartáče, překlenovací spojky, redukčního soukolí a taktéž koncového uzávěru náboje. Komutátor, který je pevným magnetem, zodpovídá za jeho správné fungování. Kartáčový motor má také mnohem lepší výkon i při malých otáčkách.

Profesionální služby i výrobky

Jestliže plánujete svou firmu oživit a zmodernizovat automatizací nebo novou elektroinstalací a elektrotechnikou, firma Schmachtl vám může v mnohém usnadnit práci i rozhodování. Nejenže na jejím e-shopu seženete např. elektrické motory Bühler nebo kartáčové DC motory Bühler, ale také bezšroubové svorky, případně propojovací a patrové svorky. Bez svorek se totiž v případě propojování vodičů vůbec neobejdete. A jistě, pokud jde o elektro, dbáte na kvalitu, bezpečnost a dlouhou životnost.

Společnost Schmachtl je výhradním zástupcem světových výrobců v oboru elektrotechniky, elektroniky i strojírenství. Pokud hledáte skutečného odborníka v oboru, právě jste ho našli. Odborníci vám zodpoví každý váš dotaz a ještě máte jistotu, že si kupujete rozvaděčovou techniku, elektrické motory nebo například spínací techniku od skutečných profesionálů. Prozkoumejte celý e-shop.

V magazínu pro muže FirstMan.cz naleznete zábavu, novinky ze světa sportu, aut, technologií, žen a spoustu dalších témat která zajímají moderního muže.

Partneři

čtk tisková kancelář

 

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro muže FirstMan.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu, Kontakt

To Top