Zdraví & sport

Jednoduché tipy, díky kterým budete zdravější

zdroj: pixabay.com

Ne nadarmo se říká, že zdraví a každý z nás jen jedno. Právě proto bychom o něj měli patřičně pečovat, aby nám sloužilo co možná nejdéle. Zdraví si totiž za peníze nekoupíte. Existuje přitom celá řada jednoduchých, avšak osvědčených tipů, díky kterým i vy můžete být zdravější. Chcete-li něco udělat pro své zdraví, určitě si nenechte ujít náš dnešní článek.

Tip číslo 1: pravidelně se hýbejte

Pravidelný pohyb je pro každého člověka nesmírně důležité a přitom vůbec nezáleží na tom, kolik vám je let. Pravidelná fyzická aktivita má totiž smysl jak pro 20letého mladíka, tak i pro 50letého muže. Zařaďte proto do svého života pravidelný pohyb a najděte pro sebe takovou aktivitu, která vás bude bavit a které se budete chtít věnovat.

Tip číslo 2: zamyslete se nad svou stravou

Velmi často se říká „jste to, co jíte“. Skladba vašeho jídelníčku se může pozitivně, ale samozřejmě i negativně podepsat na vašem zdraví. Ve vlastním zájmu se proto zamyslete nad tím, jaké potraviny konzumujete a jakým způsobem se stravujete. Možná totiž přijdete na to, že přijímáte až příliš nezdravých potravin, mezi které patří například smažená a tučná jídla, nejrůznější fastfoody nebo jídla z polotovaru, která vašemu zdraví nikterak neprospívají.

Tip číslo 3: zatočte se zlozvyky

Na naše zdraví mají vliv i zlozvyky, mezi které patří například hojně rozšířené kouření. Právě kouření patří k nejčastějším zlozvykům vůbec. Pokud i vy patříte mezi kuřáky, určitě si uvědomujete, že vám kouření nikterak nesvědčí. Ba spíše naopak – na vaše zdraví má pouze negativní dopad. Pokuste se svého zlozvyku zbavit a s kouřením skoncovat. Pakliže víte, že se kouření vzdát nedokážete, ale přesto chcete svému zdraví trochu ulehčit, vyzkoušejte elektronické cigarety, které zachovají vaše zažité rituály, ale nebudou takovou hrozbou pro vaše zdraví.

V magazínu pro muže FirstMan.cz naleznete zábavu, novinky ze světa sportu, aut, technologií, žen a spoustu dalších témat která zajímají moderního muže.

Partneři

čtk tisková kancelář

 

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro muže FirstMan.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu, Kontakt

To Top