Bydlení

Kachlová kamna s výměníkem jsou odpověď na rostoucí ceny elektřiny

Jestliže před časem bylo dost složité odpovědět na otázku, čím v rodinném domě topit, zda plynem, elektřinou nebo dřevem, současný raketový růst cen elektřiny nabízí jasnou odpověď. Elektřinou to rozhodně nebude. Trend minulých let, kdy se dřevo jako palivo dostávalo do popředí zájmu, zřejmě přetrvá a možná ještě posílí. A nemusí to být jen kotle na dřevo, vzrůstá také obliba kachlových kamen.  Kachlová kamna s výměníkem už nejsou jako dříve tolik na okrasu, ale skutečně mohou plnit roli hlavního zdroje tepla.   

Kachlová kamna s výměníkem výborně akumulují tepelnou energii

Kachlová kamna s výměníkem mají oproti jiným topidlům některé výhody. Tepelná energie, kterou vyzařují, je člověku velmi příjemná. Byl na ní zvyklý tisíce let a mozek si ji pamatuje. Kachle jako materiál výborně akumulují tepelnou energii ze spalovaného dřeva a dlouho ji vyzařují.  Když přestanete přikládat, kamna ještě několik hodin stále vydávají teplo. Kachlová kamna s výměníkem mají navíc většinou zajímavý design a v obývacím prostoru působí dekorativně. To se rozhodně s běžnými radiátory nedá srovnat. A jde o zajímavé spojení – levné topení a atraktivní vzhled.

Základem kamen jsou kachle, které se vyrábějí stovky let ze speciální hlíny

Kachlová kamna s výměníkem byly často předmětem zájmu odborníků, protože se snažili zjistit, jak je možné, že dokáží tak dobře akumulovat teplo a po tak dlouho dobu je vydávat do prostoru. Ukázalo se, že podstatou je kachel, který se vyrábí už stovky let ze speciální hlíny a míchá se s pískem a vodou, až je materiál plastický. Kachel se suší a vypaluje a následně zdobí glazurou. Při stavbě klasických kachlových kamen se používá ještě šamot. Tyto materiály, které obklopují ohniště, umožňují nejen efektivní spálení dřeva, ale také využití energie spalin, které odcházejí do komína. Výsledkem jej vysoká účinnost spalování a mimořádná schopnost akumulace.

V magazínu pro muže FirstMan.cz naleznete zábavu, novinky ze světa sportu, aut, technologií, žen a spoustu dalších témat která zajímají moderního muže.

Partneři

čtk tisková kancelář

 

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro muže FirstMan.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu, Kontakt

To Top