Auto-Moto

Kamionová doprava a otázka ekologie. Jaká je její situace v Evropské unii?

unsplash.com

V současnosti je velice častým tématem ekologie. A to nejen na mezinárodních konferencích, ale i ve sférách každodenního života. Určitě jste si již mohli všimnout například minimalizace používání plastů formou různých papírových brček, dřevěných jednorázových příborů a mnohých dalších.

Jenže v mnohem větším a důslednějším měřítku se řeší jako možný globální ekologický problém především doprava. Evropa a Evropská unie, jsou jednohlasně extrémně závislé právě na kamionové dopravě. Ta je sice většinou lidí považovaná za dosti neekologickou, ale po přečtení tohoto článku možná změníte nejeden názor.

Znáte pojem AdBlue?

Jinde ve světě můžeme polemizovat o tom, že je opravdu kamionová doprava velice neekologická a mohla by být snad až globálním ekologickým problémem. Jenže v Evropě se podařilo najít opravdu elegantní řešení této každodenní hrozby.

Tím řešením je močovina zvaná AdBlue, která se používá povinně v dieselových pohonech v Evropské unii. Jedná se o chemickou emulzi, která má jedinou úlohu. Výrazně zdokonalit spalování dieselových motorů tak, aby z výfuku vycházely už jenom nezávadné jednoduché látky.

Pomáhá také rozšíření nádrží paliv

Možná budete překvapeni, ale jedním z parametrů zlepšení je i fakt, že většina společností už nemusí svoje vozy posílat na neustálé doplňování paliv. Dnes už mají společností nádrže na různá paliva a nádrže na AdBlue přímo u sebe na firmě. A disponují rovnou tisíci litrů kapacity, která rozhodně dokáže uživit nejeden vůz na dlouhou cestu. Jedná se sice o víceméně velice malou úsporu, ale je potřeba myslet na to, že pokud by se vydaly stovky a tisíce kamionů denně na delší cestu o několik kilometrů, tak to v dlouhodobém hledisku určitě svůj dopad bude mít. Právě proto jsou i samotné nádrže na paliva v sídlech společností jednoznačným plusem.

V magazínu pro muže FirstMan.cz naleznete zábavu, novinky ze světa sportu, aut, technologií, žen a spoustu dalších témat která zajímají moderního muže.

Partneři

čtk tisková kancelář

 

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro muže FirstMan.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu, Kontakt

To Top