Bydlení

Kari sítě lze využít nejenom do betonu

Spousta z nás jistě moc dobře ví, co si představit pod pojmem kari sítě. Pokud to netušíte, prozradíme vám to. Ve své podstatě jde o svařované ocelové pruty tvořící síť. Jednotlivé sítě se od sebe liší průměrem příčného a podélného drátu. Výjimkou není ani odlišná velikost ok nebo celková velikost kari sítě. Nyní, když víte, jak tento produkt vypadá, pojďme se zaměřit na jeho využití.

Kari sítě do betonu

Nejprve se zaměříme na to, k čemuž kari sítě primárně slouží. Tento ve své podstatě hutní materiál je upotřebitelný hlavně při práci s betonem. Konkrétně s betonovými plochami. Kari sítě se při jejich vylévání umísťují zhruba do poloviny betonové plochy.

Možná už je vám jasné, jaký je hlavní účel kari sítí. Mají zpevnit betonovou plochu. Díky jejich aplikování dojde ke zvýšení pružnosti celé betonové plochy a zároveň k navýšení nosnosti. Stavba je zkrátka bytelnější a je možné její vyšší zatížení. Ve výsledku pochopitelně dochází k prodloužení životnosti betonové plochy. Tohle však není jediný způsob, jak využít kari sítě.

Další upotřebení kari sítí

Lidské tvořivosti se meze nekladou, to ví bezpochyby každý. Proto se není čemu divit, že kari sítě nachází své využití nejenom ve stavebnictví. Můžete se s nimi setkat také v podobě poměrně levného, a ne zrovna designově zajímavého oplocení. Například v souvislosti s domácími zvířaty. Svoji funkci ovšem plní na výbornou. Ani zahrádkáři na ně jistě nenechají dopustit. Jako stojan pro popínavé rostliny jsou zkrátka k nezaplacení.

Pokud se rozhodnete pořídit kari sítě do betonu, dbejte na to, ať pořídíte produkty splňující příslušné normy. Jedině tak se totiž domůžete požadovaných vlastností. Když je budete překládat v rámci betonových ploch, neopomínejte ani na dostatečný přesah. O možnosti relativně snadného zakrácení prostřednictvím speciálních nůžek se asi nemusíme rozepisovat.

V magazínu pro muže FirstMan.cz naleznete zábavu, novinky ze světa sportu, aut, technologií, žen a spoustu dalších témat která zajímají moderního muže.

Partneři

čtk tisková kancelář

 

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro muže FirstMan.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu, Kontakt

To Top