Bydlení

Kari sítě sehrávají ve stavebnictví důležitou roli

Betonové plochy jsou nedílnou součástí mnohých staveb, o tom není žádných pochyb. Ať už jde o podlahy, základové desky a podobně. Všude tam je zapotřebí docílit co možná největší pevnosti betonu při jeho minimální tloušťce. Toho lze docílit za pomoci vybraného stavebního prvku, kterým jsou kari sítě. Hutní materiál, o němž většina lidí ví, málokdo však širší podrobnosti. A právě s nimi vás seznámíme v následujících řádcích.

Výběr vhodných kari sítí

Kari sítě nejsou jen obecným pojmem pro jeden typ produktu. I tento výrobek má samozřejmě spoustu variant, které vyhoví vašim požadavkům. Při jejich výběru se můžete odrazit od projektové dokumentace, která definuje přesný typ kari sítě.

Odlišný může být například průměr podélného a příčného drátu, který se promítá do celkové pevnosti a hraje zásadní roli i s přihlédnutím k celkové tloušťce betonové plochy. Rozdílné mohou být i rozteče těchto drátů. Ve výsledku jsou to ještě délky a šířky kari sítí promítající se do celkové hmotnosti tohoto hutního materiálu.

Pokud kari sítě využíváte k jejich primárnímu účelu, tedy ke zpevnění betonové plochy, nezapomínejte na překládání ok. Když skládáte sítě přes sebe, měly by se překrývat alespoň jedno až dvě oka, aby došlo k pevnému spoji v betonu. V některých případech se tyto překrývající se plochy i provazují drátem.

Kari sítě se hodí nejenom na stavbu

Pokud jste někdy přišli do styku s kari sítěmi, jistě vás napadlo i jejich další použití, které nemusí až tak souviset se stavebnictvím. A tomu tak opravdu je. Kari sítě můžete čas od času vidět jako náhražku oplocení.  Obvykle je to na místech, kde se příliš nedbá na estetičnost, ale spíše funkčnost. Typickým příkladem je ohraničení domácích zvířat. Popřípadě je můžete využít jako konstrukci pro popínaví rostliny.

V magazínu pro muže FirstMan.cz naleznete zábavu, novinky ze světa sportu, aut, technologií, žen a spoustu dalších témat která zajímají moderního muže.

Partneři

čtk tisková kancelář

 

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro muže FirstMan.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu, Kontakt

To Top