Průmysl

Kari sítě využijete nejenom v betonu

Kari sítě asi není třeba moc zdlouhavě představovat. Asi většina čtenářů ví, co si pod tímto pojmem představit. A pokud náhodou ne, zde je krátká charakteristika. Jde o ocelové svařované sítě nabývající odlišných velikostí, průměrů ok a drátů. A nyní si pojďme říci, k čemu vlastně kari sítě slouží?

V betonu jako ulité

Vzhledem k tomu, že kari sítě spadají do kategorie betonářské oceli, je jejich užití poměrně zřejmé. Své hlavní uplatnění nachází v betonu. Tam plní funkci zpevňujícího prvku. Beton sám o sobě je pevný, ale po vložení kari sítě, jíž obteče, dochází k ještě větší pevnosti a pružnosti betonu. Tím se zvyšuje i celková nosnost betonových ploch.

Kari sítě se s přihlédnutím k jejich tvaru používají hlavně v plochách, jakými jsou například betonové základové desky, podlahy a jiné. V tom se kari sítě liší od klasické žebírkové betonářské oceli. Každá betonová plocha pochopitelně vyžaduje trochu odlišný rozměr kari sítě, což vám sdělí buď konkrétní projekt stavby nebo odpovědný pracovník.

Kde jinde využít kari sítě?

Nyní se ale pojďme přesunout k tomu, proč vlastně vznikl tento článek. Za účelem představení ještě dalšího upotřebení kari sítí. Typickým příkladem je tvorba oplocení. Minimálně v podání ohrazení domácích zvířat a podobně. Někdo si však kari sítě instaluje i mezi kamenné sloupky a tvoří originální a působivý plot. Výjimkou není ani funkce v podobě držáku na popínavé rostliny. V tomto směru se meze zkrátka nekladou. Při troše fantazie přijdete ještě na další využití kari sítí, které jsou nepostradatelnou součástí našich domovů a zahrad.

Když se pustíte do nákupu kari sítě, myslete pouze na to, abyste pořídili produkt odpovídající ČSN normám a požadovaným kvalitám. Teprve potom docílíte patřičného výsledku, s nímž budete nadmíru spokojeni.

V magazínu pro muže FirstMan.cz naleznete zábavu, novinky ze světa sportu, aut, technologií, žen a spoustu dalších témat která zajímají moderního muže.

Partneři

čtk tisková kancelář

 

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro muže FirstMan.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu, Kontakt

To Top