Auto-Moto

Kde všude lze použít infrazářiče? A proč jsou tak univerzální a úsporné?

www.gavri.cz

Oproti konvenčnímu způsobu vytápění mají topidla fungující na principu infrazářičů jednu nespornou výhodu. Přinášejí totiž okamžitý pocit tepla. To je v mrazivých dnech samozřejmě nedocenitelná záležitost, přičemž nejsou tyto produkty určeny pouze do interiérů domácností, ale můžete je používat třeba na terasách, ale samozřejmě také v prostorách komerčních nebo průmyslových.

Infrazářiče jsou vhodné dokonce i do částečně otevřených prostor

Jak je vlastně možné, že u infrazářičů přichází okamžitý pocit tepla? Je to samozřejmě proto, že využívají takzvaného sálavého tepla. Infrazářiče tak neohřívají vzduch, ale sálání prochází prostorem a teplo vzniká teprve při dopadu na předměty a osoby. To může být samozřejmě stěna, podlaha, nábytek, ale samozřejmě tedy také lidé. Tento způsob předávání tepla je charakteristický tím, že: 

  • Neuniká teplo skrze okna
  • Systém vytápění je úspornější

Právě proto, že jsou ohřívány předměty a nikoliv vzduch, mohou být tyto systémy použity třeba i na v úvodu zmiňovaných terasách. Teplo také méně uniká skrz okenní výplně. Teprve od předmětů, které infračervené topení ohřívá, totiž dochází k ohřívání okolního vzduchu. Výhodou je také skutečnost, že nevznikají tak velké rozdíly v teplotě u podlahy a u stropu.

Bojovník proti vzniku plísní

Jak jsme již hovořili, díky tomuto systému vytápění dochází k ohřívání objektů okolo, třeba tedy zdí. To má pro život v domácnosti poměrně zásadní význam. Topidlo pracující na principu infračerveného záření pomáhá totiž také vysušovat zdivo. V důsledku toho se aktivně předchází tvorbě plísní.

A pokud hovoříme o tom, že dochází vysoušení zdiva, rozhodně neplatí, že by se také vysoušel vzduch v místnosti. Příliš suchý vzduch totiž samozřejmě není dobrý a infratopení jej nezpůsobuje. Je tak ideální volbou pro ty, kteří nechtějí jen šetřit, ale také mít v obytných prostorách maximální komfort.

V magazínu pro muže FirstMan.cz naleznete zábavu, novinky ze světa sportu, aut, technologií, žen a spoustu dalších témat která zajímají moderního muže.

Partneři

čtk tisková kancelář

 

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro muže FirstMan.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu, Kontakt

To Top