Tech

Kolik stojí servisní služby pro Apple elektroniku

Cena za opravu a servis Macbooku nebo jiné elektroniky od Apple zajímá většinu uživatelů nejvíc. Na co svou peněženku můžete připravit, když se vám zařízení pokazí?

Kolik stojí Apple servis

Každý servis si cenu stanovuje sám. Navíc záleží výsledná částka i na konkrétním modelu a samozřejmě rozsahu poškození. U nejběžnějších úkonů lze počítat s částkami od několika set korun do několika tisíc korun.

U loňského modelu iPhone XS Max tak můžete například počítat s tím, že přehrání software vás vyjde na cca 350 Kč. Přinesete-li si smartphone do servisu s prasklým sklem na zádech zařízení, počítejte s vyšší sumou, v průměru 3500 Kč. Mezi finančně nejnáročnější úkony patří určitě výměna displeje, která se cenově pohybuje okolo 10 000 Kč.

Krátce k cenotvorbě Apple

I servisní politika značky Apple odpovídá standardní cenotvorbě. Částky jsou vyšší v porovnání s konkurenčními produkty a za předpokladu použití originálních nebo kvalitních neoriginálních dílů ceny nelze výrazněji snížit. 

O kvalitě použitých komponent vypovídá nejen cena, kdy je nejlépe volit jakýsi „zlatý střed“, ale i poskytovaná záruka. Jestliže si servis je schopen stát za svou prací, poskytne ji v přiměřeně dlouhé lhůtě.

A co oprava na záruku?

V zákonné lhůtě dvou let samozřejmě máte potenciální šanci na to, že závada na zařízení bude odstraněna bezplatně.

A pozor, zákonná lhůta je v ČR skutečně ony dva roky. Takzvaná roční omezená záruka, kterou poskytuje Apple, neznamená, že by vám byla záruční lhůta krácena. Tato omezená doba pouze znamená, že v prvním roce od koupi můžete vadné zařízení reklamovat v autorizovaném záručním středisku kdekoli na světě.

Ne vždy ale je možné opravu například u vašeho iPadu uznat v servisu jako záruční. Zpravidla vám bude reklamace zamítnuta tehdy, pokud je zařízení viditelně mechanicky poškozeno nebo servis zjistí, že bylo vystaveno vniku tekutiny.

V magazínu pro muže FirstMan.cz naleznete zábavu, novinky ze světa sportu, aut, technologií, žen a spoustu dalších témat která zajímají moderního muže.

Partneři

čtk tisková kancelář

 

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro muže FirstMan.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu, Kontakt

To Top