Bydlení

Koupě bytu v novostavbě: Výhodná investice nebo utopení peněz?

prodej bytu
pixabay.com

Z rozhovorů s developery vyplývá, že jedna čtvrtina nových bytů, které se prodají, slouží na pronájem. Je to však rozumná investice kupovat byt právě v novostavbách? Třeba i ano, ale velice tuto investici ovlivní zvolená strategie.

Obecně známo je, že cena bytu v novostavbě je rozhodně vyšší, než cena bytu ve starší zástavbě. Jak si teda poradit s tím, že našim cílem je pořídit si investiční byt, ale zároveň v novostavbě. Nějak to jistě musí jít, jinak by jednu čtvrtinu kupců zcela nových bytů netvořili právě investoři.

Jistě se nám podaří vydělat na bytě v novostavbě, nicméně je třeba si uvědomit, že je určen pro nájemníky ze stření nebo i vyšší střední třídy obyvatel či dokonce pro cizince. Sehnat takové nájemníky se nám podaří nejlépe v Praze.

Pokud řešíte i Vy koupi bytu. Rozhodně není radno být na to sám. Většina odborníků z oblasti realit doporučuje obrátit se na zkušenou a hlavně kvalitní realitní kancelář, která se pyšní proaktivním přístupem ke svým zákazníkům. Realitní kanceláře, které nabízejí prodej bytů, Vám budou oporou po celou dobu a to od začátku až do konce. Pomohou Vám najít ideální byt, ideální lokalit a vyjdou Vám maximálně vstříc, domlouvají veškeré schůzky ohledně prohlídky bytu a ve finále zajistí veškeré administrativní činnosti týkající se kupní smlouvy, přepisu a mnoha dalšího a to vše samozřejmě s právnickou podporou.

Čím se při výběru nového investičního bytu řídit?

 Pokud si stále stojíte za svým a jste pevně rozhodnuti, že zainventujete právě do zcela nového bytu, klíčovou je rozhodně lokalita, ve které se nachází. Vzhledem k tomu, že jde o novostavbu, dá se očekávat, že byty budou velmi designově zdařilé a moderní, proto to na čem tady záleží je místo, ve kterém se nachází. Potencionální zájemce o Váš byt bude zajímat dostupnost do centra, blízkost k zastávce metra či tramvaje a celková sociální vybavenost.

Click to comment

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

V magazínu pro muže FirstMan.cz naleznete zábavu, novinky ze světa sportu, aut, technologií, žen a spoustu dalších témat která zajímají moderního muže.

Partneři

čtk tisková kancelář

 

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro muže FirstMan.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu, Kontakt

To Top