Zdraví & sport

Kouření – zlozvyk dnešní doby

žena s cigaretou
www.pixabay.com

Největší a nejrozšířenější zlozvyk na světě? Ano, je jím kouření. Této závislosti podlehnou ročně tisíce lidí a stále více jimi bývají až příliš mladí a dokonce i děti. Nejeden z nás potkal na ulici ve městě nějaké děti s cigaretami. Ti odvážnější z nás měli určitě nějaké výtky, ale ve výsledku to stejně nemělo žádný efekt. Vzhledem k tomu, že se dnes prodávají cigarety téměř všude a to aniž by se musel kdokoliv prokázat občanským průkazem, tyto případy se stávají stále častěji.

Nicméně jako s každou závislostí, i s kouřením jde skončit, ale není to snadné.

To že je kouření nezdravé a škodí Vám i Vašemu okolí, jistě víte. V současné době na to začal velmi drastickým způsobem upozorňovat i samotný stát. Nikdo nemohl přehlédnout nové krabičky cigaret, kde na každé jsou nějaké zdrcující fotky dětí či trpících dospělých. Cílem je kuřákům kouření znechutit. Těm, kterým se podařilo opravdu ze dne na den přestat kouřit a přispěly tomu skutečně tyto krabičky s nevhodnými obrázky, dáváme velký palec nahoru.

Pro každého to však není tak snadné. Jak s kouřením skoncovat jednou pro vždy?

1. Rozhodně na to nebuďte sám!

Jak se říká, ve dvou se to lépe táhne. A tady to není jinak. Když Vás na to bude víc, lépe se Vám bude dařit zvládat abstinenční příznaky a můžete se navzájem hecovat.

2. Zkuste náplasti nebo žvýkačky.

Když už budete mít pocit, že to nezvládáte, zkuste zajít do lékárny a nechte si poradit odborníky. Velmi moderním prostředkem, který pomáhá se závislostí na kouření jsou právě nikotinové žvýkačky nebo náplasti.

Click to comment

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

V magazínu pro muže FirstMan.cz naleznete zábavu, novinky ze světa sportu, aut, technologií, žen a spoustu dalších témat která zajímají moderního muže.

Partneři

čtk tisková kancelář

 

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro muže FirstMan.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu, Kontakt

To Top