Zdraví & sport

Sedíte celé dny u PC a trápí Vás bolest krční páteře? – zkuste tyto cviky

počítač
www.pixabay.com

Také pracujete v kanceláři a v podstatě celý den se neodlepíte od počítače? Špatný posed na židlích nám velmi často způsobuje velmi pronikavou a neustupující krční páteře. Níže pro Vás máme typy, jak nad bolestí vyzrát. Zkuste to s pravidelným cvičením.

Protáhněte si krk

Aby jste si krční páteř pořádně protáhli, ukloňte hlavu vždy na jednu stranu a současně tou rukou, ke které hlavu nakláníte, uchopíte celou hlavu v oblasti uší. Cvik se provádí v pomalém tempu. Svaly se Vám budou natahovat. Hlavu se snažte tlačit proti své ruce. Druhé rameno následně tlačte dolů a zhluboka u toho dýchejte. Snažte se v této poloze vydržet alespoň po dobu 10 vteřin. Následně cvik opakujte na druhou stranu.

Zvedejte ramena

Aby jste si protáhli svaly dolní krční páteře a šíje, začněte zvedat ramena. Důležité je sedět vzpřímeně. Nejprve tlačte jedno rameno dolu a takto vydržte alespoň 5 vteřin. Následně rameno tlačte co nejníže to půjde. Pak cvik opakujte s druhým ramenem. Po celou dobu cvičení si hlídejte své držení hlavy a i krk, aby byl stále rovný a nenakláněli jste ho. Tento cvik je možné praktikovat i s pravým i levým ramenem současně a to tak, že současně zvedáte a současně tlačíte dolů.

Uvolněte si krční páteř

Aby se krční páteř skutečně dobře uvolnila, je potřeba položit bradu na stranu, směrem k jednomu ramenu a pak pomalým pohybem bradou kroužit směrem k druhému rameni. Takto zůstaňte alespoň 5 vteřin a následně kružte zase zpět a opět v poloze vydržte 5 vteřin.

Click to comment

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

V magazínu pro muže FirstMan.cz naleznete zábavu, novinky ze světa sportu, aut, technologií, žen a spoustu dalších témat která zajímají moderního muže.

Partneři

čtk tisková kancelář

 

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro muže FirstMan.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu, Kontakt

To Top