Zdraví & sport

Tajemství dlouhověkosti na jihu Itálie

www.pixabay.com

Obyvatelé žijící v provincii Salerno, která se nachází na jihu Itálie, nemají v tělě v podstatě žádný krevní biomarker, což je látka, která se používá k identifikacím biologických stavů. Ve zmíněné oblasti žije skutečně velký počet lidí bez této látky a mnoha z nich je již přes sto let. Z prováděných statistik vyplynulo, že na každých tisíc obyvatel vychází osmdesát jedna, kterým je již více než sto let. Proto se provincie Salermo stala středem pozornosti vědců.

Cílem studie, kterou chtěli vědci provádět, bylo zjistit tajemství dlouhověkosti, která je spojena se skutečné dobrým zdravotním stavem. Profesor římské univerzity La Sapienza, jež celý průzkum vedl, rozdělil zkoumané na dvě skupiny a to dvacet devět osob, kterým bylo průměrně devadesát dva let a následně skupinu padesáti dvou lidí, jejichž věk byl průměrně šedesát let.

Obě dvě skupiny byly vybaveny totožnou genetickou výbavou a žily stejným životním stylem. Formou dotazníku byly zjišťovány jejich stravovací návyky a celkový životní styl, následně se podrobili všichni účastníci studie několika testům krve. A co bylo výsledkem? Vědci zjistili, že obyvatelé mají v těle velmi nízkou úroveň ADM, což je hormon adrenomedulin. Je to protein, který je spojený s rizikovými faktory úmrtí.

Co z toho vyplývá? Díky tak nízké hladině tohoto hormonu mají staří lidé lepší krevní oběh než lidí, kteří jsou o více než dvacet či třicet let mladší. Tito obyvatelé mají mnohem lepší krevní zásobování všech svalů a orgánů.

Click to comment

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

V magazínu pro muže FirstMan.cz naleznete zábavu, novinky ze světa sportu, aut, technologií, žen a spoustu dalších témat která zajímají moderního muže.

Partneři

čtk tisková kancelář

 

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro muže FirstMan.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu, Kontakt

To Top