Cestování

Kam do Itálie na hory?

pixabay.com

Zima se k nám pomalým krokem blíží a Vy plánujete cestu na hory? A rozhodli jste se pro Itálii? Skvělá volba. Pokud ji však chcete navštívit v období Vánoc a Silvestra, tak už je zřejmě pozdě, protože v tomto nejžádanějším termínu bude už dávno obsazeno. Nicméně nezoufejte, celá zima je před námi. A jaká lyžařská střediska patří mezi ta nejžádanější?

Madonna di Campiglio

Toto střediska je volba číslo jedna. Tento lyžařský areál naleznete v Dolomitech, je to mála, příjemná vesnička, do které míří každou zimní sezonu tisíce lyžařů a snowboardistů. Avšak počítejte s tím, že patří k nejdražším rezortům.

Když sem přijedete, tak máte stoprocentní jistotu, že i když v ostatních rezortech sníh není, tak tady se na Vás budou těšit zasněžené sjezdovky.

Cortina d´Ampezzo

Ačkoliv patří tento areál k nejstarším, je stále jedním z nejvyhledávanějších a to jak mladými, zamilovanými páry, tak i rodinami s dětmi. Právě na svazích toho areál proběhla olympiáda v roce 1956, mistrovství světa a byl zde natáčen i James Bond.

Čeká Vás zde velká nabídka ubytovacích zařízení, obchody s luxusním zbožím, úžasné svahy se všemi obtížnostmi.

Své si tu najdou i milovníci extrémního lyžování. Zajímavá je Slow Ski sjezdovka, která je určena pro pomalou jízdu a kochání se přírodou.

Passo Tonale

Středisko Passo Tonale je ideální pro rodiny a začátečníky, díky svým mírným svahům a cenové dostupnosti. Lepší lyžaři najdou vyžití v napojeném areálů Ponte di Legno, kde se nachází svahy podstatně prudší.

Cervinia

Lyžařský areál Cervinia naleznete na hranicích se Švýcarskem a vzhledem k tomu, že je propojen se švýcarským areálem, nezapomeňte si sebou vzít pas. Počítejte, že jsou permanentky podstatně dražší.

Click to comment

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

V magazínu pro muže FirstMan.cz naleznete zábavu, novinky ze světa sportu, aut, technologií, žen a spoustu dalších témat která zajímají moderního muže.

Partneři

čtk tisková kancelář

 

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro muže FirstMan.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu, Kontakt

To Top