Auto-Moto

Kde se nacházejí nejúchvatnější silnice na světě?

Silnice
www.pixabay.com

I když mnoho automobilových nadšenců tvrdí, že nejlepší vyřádění Vám zajistí závodní trať. My si myslíme, že skutečný zážitek z jízdy si užijete na silnicích, které vedou neuvěřitelnou krajinou. A kde se takové silnice nacházejí?

Rumunsko

– Transfagaras – horský silniční přechod se pyšní jednou z nejkrásnějších silnic, která je 90 kilometrů dlouhá a povede Vás přes Karpaty.

Itálie

– Passo dello Stelvio – v průsmyku ve Východních Alpách se nachází silnice 24 kilometrů dlouhá a její součástí je 48 skutečně ostrých zatáček. Jízdu touto scenérií si užije každý.

Švýcarsko

– Col de la Furka – tak tento průsmyk si budete jistě pamatovat z bondovky z roku 1964. Od té doby se stala tato trasa velmi vyhledávanou turisty z celé Evropy.

Francie

– Route Napoleon – tato trasa je 325 kilometrů dlouhá a dovede Vás směrem až do Paříže. Když se vydáte po této silnici, uvidíte mnoho krásných městeček.

Německo

– Romantische Straße – tato romantická cesta se táhne zhruba 40 kilometrů a spojuje úchvatná bavorská města. Cestou se můžete kochat zámky, katedrálami, kostely a mnohým dalším.

Španělsko

– Desfiladero de la Hermida – silnice vede španělskou provincí Kantábrie a díky ní navštívíte ta nejkrásnější místa vůbec.

Norsko

– Atlanterhavsveien – tato cesta je dlouhá pouhých necelých 9 kilometrů a je známá také pod názvy Atlantsko-oceánská cesta nebo Atlantská cesta. Jejím účelem je spojit několik malých ostrovů. A vzhledem k tomu, že se vyskytuje skutečně jen pár metrů na úrovní Atlantiku, jde o skvělý zážitek při jízdě.

Argentina

– Ruta 40 – tato silnice patří k nejvýše položeným silnicím na celém světě. Vyskytuje se ve výšce neuvěřitelných 5000 metrů nad mořem, celková délka této cesty je 5200 kilometrů a spojuje severní a jižní část Argentiny.

Autrálie

– Grand Ocean Road – je opravdu velká oceánská dálnice, která vede po pobřeží státu Victoria. Její délka je 243 kilometrů. A když se touto cestou vydáte, nebudete litovat, neboť narazíte na mnoho přírodních krás.

Click to comment

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

V magazínu pro muže FirstMan.cz naleznete zábavu, novinky ze světa sportu, aut, technologií, žen a spoustu dalších témat která zajímají moderního muže.

Partneři

čtk tisková kancelář

 

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro muže FirstMan.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu, Kontakt

To Top