Cestování

Země pyramid a faraonů

pyramidy v Egyptě
pixabay.com

Ano, myslíte si správně, v tomto článku se dozvíte informace o zemi nazývající se Egypt. Tato země láká mnoho turistů. Hlavním trhákem jsou již tisíce let pyramidy, které se nacházejí v Gíze, Káhira a neuvěřitelný podmořský svět Rudého moře. Ale to není z daleka všechno, cizinci si zde užívají plavbu Nilem nebo se kochají africkou přírodou.

Egypt je navštěvovanou destinací i na podzim a v zimě, neboť je zde celoročně teplo. Je zde suché a velmi slunečné podnebí. V zimních měsících zde teploty neklesají pod 20 stupňů.

Egypt je nejvíce navštěvovaný díky jednomu ze sedmi divů světa, kterým jsou pyramidy. Hlavními jsou 3 velké pyramidy a sfinga. Největší a nejznámější pyramidou je Cheopsova pyramida, která je vysoká 137 metrů a skládá se z dvou milionů kvádrů.

Avšak pokud navštívíte tuto úchvatnou zemi, rozhodně nepijte místní vodu ani jídlo v místní vodě omyté, raději si kupte balenou vodu a využijte ji i na čištění zubů, vyhnete se střevním problémům. Zapomeňte na to, že se zchladíte v řece Nil. Je plná bakterií, které jsou skutečně škodlivé. Rozhodně neprohloupíte, když budete po dobu pobytu v Egyptě užívat nějaké léky proti průjmům a zažívacím problémům. Většině Evropanům se stává, že po dobu v Egypně trpí faraonovou kletbou, což jsou právě problémy se zažíváním.

A co více říce k dovolené v Egyptě? Ubytování je zde na velmi vysoké úrovni a můžete se těšit na skutečně profesionální, hotelový servis, který je poskytován místnimi obyvateli. A ačkoliv momentálně Egypt nepatří mezi nejbezpečnější destinace, navšíví ho ročně tisíce turistů a to právě díky luxusu, který je v hotelích čeká a nezapomenutelnám památkám.

Click to comment

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

V magazínu pro muže FirstMan.cz naleznete zábavu, novinky ze světa sportu, aut, technologií, žen a spoustu dalších témat která zajímají moderního muže.

Partneři

čtk tisková kancelář

 

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro muže FirstMan.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu, Kontakt

To Top