Bydlení

Krbové příslušenství v roli praktického doplňku

Ať už si pořídíte krbová kamna nebo krbovou vložku domů, popřípadě venkovní zahradní krb, nákupem tohoto základního výrobku to končit nebude. Musíte si uvědomit, že pro jeho zapojení a následné používání je zapotřebí krbové příslušenství. Nepostradatelný sortiment nabývající mnoha podob.

Pod pojmem krbové příslušenství si můžete představit například kouřovody, skrze něž připojíte samotný krb nebo kamna ke spalinové cestě, respektive k odvodu spalin z místnosti. S tím pochopitelně souvisí nejrůznější komínové hlavice a stříšky, růžice, zděře a podobné výrobky.

Podoba krbového příslušenství

Kvalitní krbové příslušenství nabývá i mnohých dalších forem, s nimiž vás seznámíme. Pro správné fungování takového krbu nebo kamen můžete potřebovat třeba regulátory tahu. Vhod jistě přijdou i nejrůznější záslepky, popřípadě dominantnější doplňky v podobě výměníků.

Tohle všechno je spíše provozní krbové příslušenství, bez něhož by konkrétní krbový výrobek asi jenom stěží fungoval anebo jen v omezené míře. V mnoha případech je tedy vyžadován i nezbytný nákup tohoto sortimentu. Pak ale existují krbové doplňky, jež vám zpříjemní práci s krbem nebo kamny.

Krbové nářadí a ostatní prvky

Na mysli máme především krbové nářadí. Jeho součástí je obvykle praktická lopatka na popel, smetáček, ale také doplněk na rozhrabování popela nebo manipulaci s hořícími poleny dřeva. Podobným typem krbového příslušenství jsou i krbové koše, do nichž lze vkládat dřevo určené k přikládání. V případě jejich designu se pochopitelně meze nekladou. Praktický je vysavač popela.

Z pohledu designu musíme ještě zmínit skla pod krbová kamna dotvářející celkovou estetičnost tohoto topného prvku. Známou alternativou jsou i plechy pod kamna. Jak sami můžete vidět, bez krbového příslušenství to zkrátka nejde.

V magazínu pro muže FirstMan.cz naleznete zábavu, novinky ze světa sportu, aut, technologií, žen a spoustu dalších témat která zajímají moderního muže.

Partneři

čtk tisková kancelář

 

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro muže FirstMan.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu, Kontakt

To Top