Bydlení

Přírodní ohebný kámen pozvedne design interiéru i fasády

www.kamenypro.cz

V oblasti interiérového designu stále více získává na popularitě materiál, který přináší řešení pro kohokoli, kdo touží po přírodním kameni v interiéru, ale zároveň pro něj běžný kamenný obklad představuje překážky, a to například v podobě nákladné přepravy materiálu, hrozby narušení statiky budovy či vysoké prašnosti při instalaci.

Jak může být přírodní kámen ohebný?

Technologie výroby přírodního ohebného kamene nebo-li kamenných fólií či dýh spočívá v nanesení speciální pryskyřice a sklovláknité nano mřížky na přírodní kamenný blok, z nějž se pryskyřice po ztuhnutí odtrhne spolu s tenkou celistvou vrstvou kamene. Výsledným materiálem je díky této technologii velkoformátový tenký přírodní kámen, který je díky pryskyřičné vrstvě také mírně ohebný, přičemž míra ohebnosti se dá zvýšit pomocí nahřátí.

Podsvícený kámen

V případě použití průsvitné pryskyřice lze kámen navíc také podsvítit, díky čemuž můžete design interiéru dotvářet různými barvami světla podle momentální nálady. Největším formátem kamenných fólií v podsvicovací verzi je rozměr 122 cm x 244 cm, u běžné nepodsvicovací verze je to dokonce až 122 cm x 305 cm.

Design ve vlastní režii

Kamenné fólie do interiéru zvládne nalepit i běžný kutil pomocí běžně dostupných konstrukčních lepidel, jejichž výběr závisí na vlastnostech olepované plochy. Tento materiál lze navíc formátovat na různé velikosti, díky čemuž si můžete vytvořit unikátní design. Protože se jedná o přírodní kámen, kusy strhávané ze stejného kamenného bloku se zbarvením i reliéfem velmi podobají, ale žádné kusy nejsou zcela identické. Dokonce i v rámci stejného druhu kamene dochází k výrazným odlišnostem, proto se v případě volby kamenných fólií vyplatí věnovat čas osobnímu výběru ve specializovaných prodejnách.   

V současnosti lze kamenné fólie najít v přibližně padesáti variantách. Do venkovních prostor je dobré vybírat spíše z tvrdších druhů kamene. Tento materiál však díky své nízké tloušťce není vhodný pro použití na vysoce zátěžové plochy jako jsou například podlahy. Při použití v koupelnách, kuchyních nebo venkovních prostorách můžete kámen ošetřit ochrannou nano impregnací, která zamezí vsakování kapalin či nečistot do kamene. 

V magazínu pro muže FirstMan.cz naleznete zábavu, novinky ze světa sportu, aut, technologií, žen a spoustu dalších témat která zajímají moderního muže.

Partneři

čtk tisková kancelář

 

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro muže FirstMan.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu, Kontakt

To Top