Móda & styl

Kvalitní obuv na zimu je důležitá nejen pro pohodlí, ale také pro bezpečnost

pixabay.com

Volba dostatečně kvalitní a vhodné obuvi na zimu je zásadní. Můžete se vyhnout nejen častému onemocnění a nachlazení kvůli studenému vzduchu od nohou, ale také spoustě úrazů a pádů, pokud zvolíte tu správnou. Rozhodně se v této době nevyplácí na koupi správné obuvi šetřit. Jaká obuv je ale opravdu dobrá?

Zapomeňte na klasickou obuv s rovnými podrážkami

Jedním z největších problémů je, že si spousta lidí zimní obuv ani nepořizuje. Nosí pak například přes celou roční sezonu klasické boty s rovnou podrážkou, a to opravdu není ideální situace. Rovná podrážka má většinou nulový, nebo velice špatný vzorek a ten při nášlapu na sebemenší ledovou plochu působí jako hladká plocha a jednoduchým výsledkem je tak pád nebo minimálně smyk.

V těchto případech pak přichází další nepříjemná věc, a to jsou jeho následky. Natlučený zadek nebo zápěstní kůstky jistě všichni už ze zimních pádů známe velice dobře, ale největším problémem, se kterým se přes zimu potýkáme je především riziko úrazu kotníku. Obuv s rovnou podrážkou totiž v naprosté většině případů nemá ani oporu v kotníku a veškeré neplánované pohyby tak míří přímo na jedno z nejvíce zranitelných míst na těle.

Pracovní oděvy a pracovní obuv nabízí zajímavou eventualitu

Zimní obuv můžete víceméně získat ve spoustě jak pracovních, tak i sportovních obchodů. Sportovní obchody ale mají přirozenou tendenci prodávat především známe outdoorové značky a podle toho také pak vypadá výsledná cena. Pracovní oděvy a pracovní obuv jsou oproti tomu mnohem víc orientované na konečný výkon a můžete tak sehnat velice kvalitní obuv. Ta navíc většinou obsahuje protiskluzové atesty, které jsou na stavbě a v pracovním prostředí naprosto přirozené. Opora kotníku je pak naprostou samozřejmostí a případná tepelná vycpávka vnitřku boty je vždy čistě na vaší volbě.

V magazínu pro muže FirstMan.cz naleznete zábavu, novinky ze světa sportu, aut, technologií, žen a spoustu dalších témat která zajímají moderního muže.

Partneři

čtk tisková kancelář

 

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro muže FirstMan.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu, Kontakt

To Top