Oplocení je pomyslným druhem ochrany, dekorací a zároveň určitou hranicí vymezující daný prostor. K významu tohoto prvku lze přistupovat z nejrůznějších úhlů pohledů. V každém případě platí, že moderní ploty dokáží splnit potřeby i těch nejnáročnějších.
Víte vůbec, kolik typů oplocení existuje? Jaké druhy lze zakoupit a kde je použít?
Klasické ploty zná bezpochyby každý. V mnoha situacích jde o pletivo v rolích, které si natáhnete kolem domu v kombinaci s dostatečně velkými sloupky. Vybírat si však můžete i z ostatních druhů oplocení, o němž možná slyšel jen málokdo.
Mobilní oplocení pro jednorázové akce
Typickým příkladem je mobilní oplocení, které je obvykle využíváno formou pronájmu. Je to z toho důvodu, protože se hodí spíše k pořádání nějakých společenských, kulturních či hudebních akcí. Takže ne trvale, ale krátkodobě.
Mobilní oplocení je sestaveno z jednotlivých panelů. Ve své podstatě jde o svažované sítě patřičné velikosti, jež představují velice efektivní překážku proti vniknutí na daný pozemek. Toho mimochodem využívá i řada stavebních firem při zahrazení prostoru.
Tento typ oplocení je často opatřován i speciálními fóliemi, s nimiž je dosaženo absolutní neprůhlednosti.
Pevné a kvalitní průmyslové oplocení
Vedle rodinných domů a příležitostných akcí jsou tu ještě komerční a průmyslové prostory. I v jejich případě je třeba zajistit omezenému vstupu na pozemek. K tomu naopak slouží průmyslové oplocení. To je ve většině případů individuální záležitostí, protože každý objekt má trochu jiné požadavky na celkovou nedobytnost, výšku, barevné provedení a další parametry. Průmyslové oplocení se tak nejčastěji navrhuje přímo na míru daného zákazníka.
Ať už se rozhodnete pro jakékoliv ploty kolem dané nemovitosti, vždy lpěte na co největší kvalitě zpracování, protože právě s ní se pojí dlouhá a bezproblémová životnost.