Bydlení

Správa nemovitosti: Bývá náročnější, než čekáme

nemovitost
pixabay.com

Patříte mezi vlastníky nemovitosti, mezi které například patří byty v panelovém nebo činžovním domě? Vlastníte podíl v družstvu? Pokud jste alespoň jednou odpověděli ano, správa nemovitosti je u Vás na denním pořádku. Ti, kteří se s tím prozatím nesetkali, objasníme, co všechno správa nemovitostí vlastně obnáší a na co se připravit.

Kdo správu zajišťuje?

Správu si může zajišťovat sám majitel nemovitost. Jedná se však o velmi časově, ale i fyzicky náročné činnosti, které zaberou opravdu spoustu času. Pokud je tedy správa vykonávána kvalitně. Z toho důvodu se majitelé často obracejí na externisty, kterými mohou být realitní kanceláře. Dobrá realitní kancelář zajistí kvalitní správu nemovitosti tak, aby byli všichni spokojeni. To znamená jak nájemce, tak nájemníci, ale i samotná realitní kancelář.

Správa nemovitosti od A do Z

Mnozí lidé se milně domnívají, že správa nemovitosti je hračka. Ten, kdo však nemovitost vlastní, moc dobře ví, že je to nekončící běh přes překážky. Správa nemovitosti zahrnuje velký balík služeb, mezi které patří pořízení fotografií nemovitosti, pronájem, podrobný soupis inventáře, péče o nájemníky, veškerá komunikace s nimi, výběr nájmů a kaucí, péče o nemovitost zahrnující veškerou údržbu a opravy, inspekce, tvorba podkladů pro účetnictví, právní a účetní poradenství. Někteří správci mohou nabízet tvorbu daňového přiznání, vybavení nemovitosti nábytkem a veškerými doplňky, rekonstrukci a mnoho dalšího.

Když však mluvíme o správě nemovitosti, nemusí jít pouze o správu bytů. V současné době se velmi často setkáváme se správou rodinných domů. Říkáte si, z jakého důvodu mohou lidé vyhledávat správce rodinných domů? Trendem dnešní doby je vycestování do zahraničí za prací. Ať se jedná o kratší či delší dobu, není vhodné nechávat dům zcela opuštění. A to je okamžik, kdy majitelé vyhledávají právě tyto služby.

V magazínu pro muže FirstMan.cz naleznete zábavu, novinky ze světa sportu, aut, technologií, žen a spoustu dalších témat která zajímají moderního muže.

Partneři

čtk tisková kancelář

 

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro muže FirstMan.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu, Kontakt

To Top