Bydlení

WC sedátka a jejich nelehký výběr

wc sedátko
pixabay.com

V současné době se na trhu můžeme setkat do slova s obrovských výběrem WC sedátek. Ne každé však bude pasovat právě na Vaši záchodovou mísu. To nejmenší zlo, které se Vám při výběru může stát je, že prkénko nebude dokonale kopírovat tvar Vaší mísy. To však není zdaleka vše. Proto čtěte dál a přibližte si blíže problematiku toalet a hlavně WC sedátek.

Na co si dát pozor?

Vhodně zvolené WC sedátko perfektně padne a zakryje keramickou mísu. Z toho vyplývá, že tvar sedátka by měl dokonale kopírovat tvar záchodu. Nejdůležitější však je, aby seděli jednotlivé rozteče. Obzvlášť by měli bát ostražití majitelé WC kombi a mísu si změřit opravdu důkladně, to znamená i vzdálenosti otvorů, u některých keramických typů toho WC se můžeme běžně setkat se širší nádržkou.

Jak na montáž?

Je to velmi snadné. Ačkoliv má každý model od každého výrobce trochu jinak vyrobený systém, ve finále jde o to, abyste uvolnili kloub. Následně vyndali trn, samozřejmě opatrně, následně vysunuli i druhou stranu. Pak bývá velmi často třeba vyměnit chromový držák kloubu, protože bývá poničen odstraňovači vodního kamene, které se běžně v domácnostech používají.  Pak už jen jednoduše sedátko vyměníte.

Náš tip

Pokud si pořizujete nový klozet, pořiďte si současně s ním i WC sedátko. Případně pokud víte, že se jedná o výprodej určitého modelu, který už se možná nebude nadále vyrábět, proč si nepořídit sedátka dvě? Budete mít absolutní jistotu, že když jedno sedátko opotřebujete za několik let, nebudete muset shánět jiné. Nebo případně zvolte známý model od známého výrobce. Rozhodně nedoporučujeme pořizovat v tomto případě neznačkové zboží. Neboť časem se to může vymstít. Mezi přední výrobce patří například Duravit, Villeroy & Boch, Sapho, Kludi a další.

V magazínu pro muže FirstMan.cz naleznete zábavu, novinky ze světa sportu, aut, technologií, žen a spoustu dalších témat která zajímají moderního muže.

Partneři

čtk tisková kancelář

 

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro muže FirstMan.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu, Kontakt

To Top