Bydlení

3 nejčastější chyby při stanovení kupní ceny

nemovitost
pixabay.com

Klíčem k úspěšnému prodeji nemovitosti je správné stanovení ceny nemovitosti. Stanoví-li se vysoká cena, potenciální zájemci se neozvou. Nízká cena vede k příliš rychlému prodeji, nebo v hlavách kupujících vyvolává myšlenku nějakého “háčku”.

Pokud člověk chce prodat byt rychle a nevadí mu určitá ztráta na zisku, pak je mnohem snazší využít nabídky okamžitého výkupu nemovitosti. Kupující má šanci získat 70 až 80 % z ceny nemovitosti ihned. Důležité je vybrat si dobrou realitní kancelář nabízející výkup nemovitosti za solidních podmínek. Ti ostatní by se měli vyhnout následujícím 3 chybám.

Chyba č. 1 – Porovnávání inzerátů

Na začátku si prodejci vyfiltrují podobné nemovitosti a podle jejich ceny se snaží “nacenit” svou vlastní nemovitost. Tato metoda je však velmi nepřesná. Hodně nemovitostí je nabízeno za přestřelené ceny a prodejce tak může snadno chybně ohodnotit realitní situaci. Než nemovitost prodejce zveřejní, vyplatí se udělat odhad ceny a poradit se realitními odborníky.

Chyba č. 2 – Špatné používání cenových map

Cenové mapy nejsou při stanovování ceny nemovitosti špatné. Právě naopak. Musí se však použít správně. Cenové mapy nezohledňují technický stav bytu, domu, budovu a další důležitá kritéria, která při prodeji hrají významnou roli (např. dopravní dostupnost, balkón, výtah, orientace oken a další). Tržní ceny se mohou lišit až o desítky procent.

Chyba č. 3 – Kolik jsem do bytu vložil, tolik chci zpět

Někteří prodávající mají tendenci sečíst náklady a promítnout je do ceny nemovitosti. To znamená, že před pár lety koupili byt za 2,5 milionů korun. Nechali jej nákladně zrekonstruovat za další milión korun. Nyní by peníze chtěli zpět v plné výši a nejlépe něco navrch. Ne vždy je to tak jednoduché. Kupci jsou původní náklady ukradené, a pokud je cena přemrštěná, půjde o dům dál.

V magazínu pro muže FirstMan.cz naleznete zábavu, novinky ze světa sportu, aut, technologií, žen a spoustu dalších témat která zajímají moderního muže.

Partneři

čtk tisková kancelář

 

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro muže FirstMan.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu, Kontakt

To Top