Bydlení

Léčba tmou má svůj přínos

Léčba tmou je slovní spojení, nad kterým se možná mnozí z vás podivují a zamýšlí. Nejde však o žádné sci-fi, jak by si mohl, kdo myslet. Léčba tmou neboli pobyt ve tmě je metodou, která je praktikována po dlouhá staletí. Už kdysi naši předci odhalili její přínos a dnes se dostává do podvědomí mnohých z nás.

Jak funguje léčba tmou?

Nejprve si pojďme prozradit, jak vlastně probíhá léčba tmou. Její název je do značné míry vypovídající, takže si můžete udělat alespoň strohou představu. Jak asi správně tušíte, v rámci daného časového úseku budete zavřeni v prostorách, kde je absolutní tma. A teď to překvapivé. Pobyt ve tmě probíhá hned několik dní, abyste docílili požadovaného účinku, takže musíte být zavřeni v prostorách, kde je zajištěno stravování, sociální potřeby a podobně.

Právě kvůli tomu vzniklo na území České republiky mnoho míst, kde se léčba tmou praktikuje. Součástí takového pobytu je nejenom vhodně zařízení místo, ale i přidružené služby, třeba v podání onoho stravování. Vy se tak nemusíte o nic starat a plně se soustředíte sami na sebe.

Léčba tmou a její přínos

Teď už nastává ten správný moment zmínit se o tom, jak je léčba tmou vlastně prospěšná pro lidské tělo. Když se zavřete do temných prostor, začnete po delší době vnímat svět kolem sebe tak trochu jinak. Najednou se podíváte do svého vědomí, zamyslíte se nad některými věcmi z jiného úhlu pohledu a budete vnímat své tělo zcela odlišně. Pobyt ve tmě tedy slouží k očistě mysli, meditaci, sebepoznání a ve své podstatě k léčbě těla. Musíte jen umět naslouchat.

Pokud vás léčba tmou láká, pak neváhejte. Udělejte si na pár dní volbo, vyberte si vhodné místo pro realizaci takového pobytu, hoďte starosti za hlavu a pusťte se do toho. Uvidíte, že účinky tohoto sebepoznávání se dostaví, co nevidět a vy si podobný proces mile rádi zopakujete.

V magazínu pro muže FirstMan.cz naleznete zábavu, novinky ze světa sportu, aut, technologií, žen a spoustu dalších témat která zajímají moderního muže.

Partneři

čtk tisková kancelář

 

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro muže FirstMan.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu, Kontakt

To Top