Bydlení

Proč při prodeji nemovitostí volit raději realitní kanceláře, než prodej na vlastní pěst?

Prodej na vlastní pěst je v mnoha ohledech výhodou záležitostí. Sami si řídíte kompletně celý proces, sami si určujete ceny, a až na zákonné odvody také kompletní cena nemovitosti zůstává přímo vám. Jenže všechny tyto výhody jsou i nevýhodami.

A to hlavně proto, že prodej nemovitosti rozhodně není úředně vůbec nic jednoduchého. A dnes vám přineseme několik důvodů, proč je tak lepší si nechat pomoct od realitních kanceláří.

Příprava podkladů není legrace

Aby bylo možné nemovitost prodat, tak je pochopitelně extrémně důležité připravit všechny podklady, které zákon vyžaduje. Jde, jak o technologické věci jako jsou technologie, revize a další věci v dané nemovitosti, ale také o kupní smlouvy. Přitom legislativa řídící podobu a obsah těchto smluv, se neustále dynamicky mění, což vám nedává příliš mnoho šancí se v ní neustále vyznat, pokud nejste profesionálové v oboru.

Přepis nemovitosti může trvat týdny

Dalším krokem je pak samotný přepis nemovitosti. V hlavním městě vám realitní kancelář Praha nabídne ve stovkách, ale i tak vám každá dotázaná řekne, že sami nedokáží přepis nijak extrémně urychlit. A to se bavíme o profesionálech s kontakty v oboru. V případě samostatného přepisu nemovitostí se pak může celý tento proces protáhnout do šílených délek. Proto je tak dobré nechat tento krok na profesionálech.

Problémy v otázkách financování

Samotné financování je dalším problémem. Málokdy se totiž stane, že zrovna v realitách na sebe narazí prodejce a zájemce, přičemž zájemce má v ten moment peníze „v kapse“. V drtivé většině případů se financují podobné nákupy pomocí hypoték a půjček, což je další dlouhý proces. ten mohou realitní kanceláře extrémně urychlit, čímž vám opět ukrojí z celého procesu týdny a týdny čekání na další posun.

V magazínu pro muže FirstMan.cz naleznete zábavu, novinky ze světa sportu, aut, technologií, žen a spoustu dalších témat která zajímají moderního muže.

Partneři

čtk tisková kancelář

 

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro muže FirstMan.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu, Kontakt

To Top