Auto-Moto

Ocelové profily přináší pevnost a dlouhou životnost

Každý stavba si žádá něco trochu jiného z pohledu konstrukce a výrobních materiálů. Pakliže se jedná o bytelnost, odolnost, vysokou nosnost a pevnost, jasnou volbou se stávají ocelové profily. Tento hutní materiál je oblíbený napříč celým stavebním segmentem.  A není se čemu divit. Dostupné jsou totiž produkty nejrůznějšího tvaru a provedení, které vám z pohledu technických parametrů budou vyhovovat do nejmenších detailů.

Odlišné typy ocelových profilů

Pod pojmem ocelové profily si můžete představit řadu výrobků. Klasická profilová ocel kupříkladu nabývá podoby tyče, jejíž průřez může být libovolný. Hodně používané jsou tyče průřezu T, L ale také ty čtvercové, kruhové a ploché.

Podstatně masivnější ocelové profily představují ocelové nosníky. I v jejich případě jde o tyče, jen v trochu větším a robustnějším vyhotovení. U tohoto typu sortimentu se nejčastěji setkáte se zkratkami I, IPE, UPE, HEA a HEB. Nutno podotknout, že každý jednotlivý výrobek má zcela odlišné parametry, ať už jde o délku, šířku a ostatní vlastnosti.

Nepodceňujte sílu hutního materiálu

Má-li být stavba pevná a kvalitní, ocel je jednou z nejlepších variant při stavbě takové nemovitosti. Ocelové profily však nejsou těmi jedinými, které vám v tomto ohledu přijdou vhod. Kromě výše jmenovaných kategorií se můžete setkat i s mnohými dalšími. Vhod vám přijdou trubky a jakly, které lze snadno řezat a zároveň rychle a jednoduše svařovat. Zapomínat bychom neměli ani na plechy.

Pakliže začínáte stavbu opravdu z gruntu, tedy od základu, jasnou volbou se stává betonářská ocel. Její odnoží jsou kari sítě používané v betonových plochách. Ty jsou pak mnohem pevnější a pružnější. Zkrátka se prodlouží jejich životnost. Pamatujte si, že na kvalitní oceli se rozhodně nevyplatí šetřit.

V magazínu pro muže FirstMan.cz naleznete zábavu, novinky ze světa sportu, aut, technologií, žen a spoustu dalších témat která zajímají moderního muže.

Partneři

čtk tisková kancelář

 

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro muže FirstMan.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu, Kontakt

To Top