Tech

Jak se starat o ultrazvukové čističky, aby vám sloužily opravdu dlouho?

Čištění pomocí ultrazvuku není ani moc starou záležitostí. I přesto se ale stalo opravdu velice oblíbenou variantou nejen v rámci firemního užití, ale dokonce i v rámci soukromých a kutilských aktivit.

Jako kterákoliv jiná technologie, je také ultrazvuk sám o sobě ovlivněný tam, jaké péče se mu dostává. Podle toho tak můžete jednoduše prodloužit jeho životnost, nebo ji při špatném používání naopak snižovat. Dnes se podíváme, jak jednoduše postupovat.

Používejte jenom doporučené emulze

Stejně jako kdekoliv jinde, se také v případě ultrazvukových čističek můžeme potkat s celou řadou nekvalitních emulzí. Ty ani nejsou vyráběny specializovanými společnostmi, takže se jedná spíše o náhražku klasické emulze než jenom eventualitu.

Proto nejlépe nakupujte emulze tam, kde kupujete i samotné ultrazvukové čističky. Problém nekvalitních emulzí totiž nemusí nutně být nebezpečím jenom pro samotnou čističku, ale také může ohrozit čištěné předměty.

Čističky pravidelně očistěte

Ačkoliv jde o čističku, tak sama potřebuje dostatek péče ohledně čištění. Po vylití emulze a ukončení čištění je tam dobré opláchnout tělo, a popřípadě také samotnou vanu čističky do čista. Nejideálnější variantou je pro to destilovaná voda, která neobsahuje tvrdé a chemické prvky, které by pak mohly při čištění reagovat.

Vždy dodržujte provozní dobu čističky

V pokynech ke konkrétnímu druhu čističky zjistíte, jak moc dlouho smí být používaná v kuse. Většina je schopná i opravdu velice dlouhého čištění, díky kterému se tak nedostanete do problémů i při složitých nečistotách. To ale může evokovat, že pak čistička může být zapnuta neustále, a jenom budeme vkládat předměty, kdykoliv bude potřeba. To je velký omyl, který by ale mohl snížit životnost celé čističky.

V magazínu pro muže FirstMan.cz naleznete zábavu, novinky ze světa sportu, aut, technologií, žen a spoustu dalších témat která zajímají moderního muže.

Partneři

čtk tisková kancelář

 

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro muže FirstMan.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu, Kontakt

To Top