Tech

I při sváření v amatérských podmínkách je nutné dodržovat bezpečnost. Jaké oblečení a vybavení budete potřebovat?

V profesionálním použití je nutné vlastnit svářečský průkaz, který vás po absolvování školení v užívání svářeček a bezpečnosti při práci opravňuje k této činnosti i k používání potřebného vybavení. Pokud si ale chcete svářet doma, tak tento průkaz už jen těžko někdo může kontrolovat.

Najde se tak poměrně dost velké množství hobby svářečů, kteří ve svých dílnách zkouší své vlastní projekty. Často přitom ale zapomínají na dostatečnou ochranu.

Jaké zvolit na sváření oblečení?

Při sváření musíme počítat s tím, že jiskry, které odlétají, mají opravdu vysokou teplotu. Pokud tak dopadnou na klasickou tkaninu, tak ji mohou s nejvyšší pravděpodobností poškodit, nejčastěji i propálit. O to horší to pak je, pokud někdo má odkrytou kůži, na kterou se rozpálené jiskry mohou dostat.

Proto je nutné zvolit oblečení, které má zvýšenou odolnost proti propálení, nebo ideálně použít svářečskou zástěru, která je z odolné kůže a ochrání oblečení celkově. navíc krátké rukávy a odkrytá kůže znamená jasnou chybu.

Od obuvi nic speciálního nečekejte

V rámci obuvi je důležité myslet na to, abyste používali obuv uzavřenou. To ale není žádný požadavek, protože by při řemesle měla být uzavřená obuv automatickou záležitostí. Mimo toho, že musí být obuv uzavřená, je také dobrém myslet na to, aby přiléhala k noze kvůli jiskrám.

Doplňky, bez kterých to nejde

Pokud jsou některé části opravdu vystavené nebezpečí, tak jsou to oči a ruce. Proto můžete najít rukavice pro svářeče a také celo obličejové kukly pro svářeče. Rukavice jsou schválně vysoké, takže dosáhnou až po předloktí, čímž chrání ruce. Celo obličejový kryt je potom ochranou nejen obličeje, ale je vybaven i ztmavujícím sklem pro ochranu zraku.

V magazínu pro muže FirstMan.cz naleznete zábavu, novinky ze světa sportu, aut, technologií, žen a spoustu dalších témat která zajímají moderního muže.

Partneři

čtk tisková kancelář

 

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro muže FirstMan.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu, Kontakt

To Top