Zdraví & sport

Máte problémy s astmatem nebo alergií doma? Poradíme vám, jak zlepšit prostředí

unsplash.com

Astma a alergie jsou velice nepříjemným způsobem onemocnění už jenom kvůli tomu, jak dokáží člověka nepříjemně obtěžovat. Pokud přidáme možnost eskalace obtíží a přidání dalších, tak se z nich stává regulérní zdravotní problém.

Alergici a astmatici tak mají do značné míry složitější život v tom, že se musí některým druhům prostředí a aktivit raději vyhýbat. Někdy se ale může stát, že takové prostředí zažijete i doma. My vám dáme pár rad, jak ale domov zlepšit pro specifické podmínky.

Okysličovací a filtrační zařízení

S lepším dýcháním nám mimo jiné může pomoci, pokud v domácnosti dokážeme kvalitně používat okysličovací nebo filtrační zařízení. Standardně se jedná o drobné kousky elektroniky, která se kupuje zvlášť a nebývá v domácnostech vestavěná. U moderních klimatizací se ale můžeme potkat s tím, že bude celá klimatizace znát i tyto funkce.

Antibakteriální matrace

Jedním z největších zdrojů mikrobů, bakterií a jemných částiček, které vadí jak astmatikům, tak alergikům, jsou matrace jako takové. Proto se hodí investovat do speciálních matrací, které vás před těmito problémy mohou ochránit. Většinou se prodávají jako matrace z antibakteriální pěny, ale mimo bakterií dokáží odolávat také dalším částečkám a mikrobům, které působí již zmíněné zdravotní potíže.

 Vyměňte koberce v domácnosti

Pokud máte opravdu velké problémy s astmatem a alergiemi, tak byste v domácnostech, pokud možno vůbec neměli mít koberce. Pro spoustu lidí se to může zdát jako komplikace, protože koberec je pochopitelně velice příjemný a hřejivý. Naštěstí už dneska máme moderní metody podlah, které s tím pomohou. Příkladem mohou být speciální vinylové podlahy, nebo lina, která mají zespod zateplený filc. Tyto podlahy jsou na nášlap měkké, a především dobře izolují chlad zespod podlahy.

 

V magazínu pro muže FirstMan.cz naleznete zábavu, novinky ze světa sportu, aut, technologií, žen a spoustu dalších témat která zajímají moderního muže.

Partneři

čtk tisková kancelář

 

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro muže FirstMan.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu, Kontakt

To Top