Zdraví & sport

Máte problémy s nekvalitním spánkem? Prozradíme vám nejčastější důvody

pixabay.com

Nekvalitním spánkem trpí většina obyvatelstva. A to je velice špatná statistika, protože právě spánek je jednou z věcí, které dlouhodobě dokáží pozitivně i negativně ovlivňovat kvalitu našeho života. Regenerace, psychický odpočinek i vše ostatní, to jsou důvody, proč je spánek pro tělo nepostradatelný. V rámci dnešního článku se tak podíváme na důvody, které jsou přitom nejčastější.

Příliš vysoká teplota v pokoji

Týká se to hlavně zimních měsíců, kdy mají lidé tendenci na noc přetápět pokoje. Přitom mají obavy o to, že pokud naopak vyvětrají, tak přijdou o teplo co se už nevrátí. Jenže to může být také jedním z důvodů poruch spánku. Ideální spánková teplota je kolem osmnácti stupňů. Pochopitelně individuálně mohou lidé potřebovat větší nebo menší k naprosté spokojenosti. Dá se ale říct, že tato teplota je takovým zlatým středem.

Nekvalitní matrace udělají hodně

Tělo potřebuje mít kvalitní pozici, aby mohlo odpočívat. Pokud tak matrace nenabízí dobré držení těla, tak svaly musí pracovat i v noci a útlum organismu je mnohem těžší, ne-li dokonce nemožný. Přitom například matrace ze studené pěny nabídnou přes ten efekt, který potřebujete. Cena nemusí být závratná, naopak se budete potkávat s velice příjemnými cenami za matrace, které vám budou sloužit velice dlouhou dobu.

Pozor na zdroje světla

Pokud bychom žili v ideálním světě, tak bychom měli spát v naprosté tmě. To se ale bohužel jen málokdy podaří. Měli bychom se tak snažit pomocí zatmívání oken udržet co nejvíce světelného smogu mimo místnost. V samotné místnosti přitom mohou být zdrojem silného světla také LED diody na různých přístrojích. Důvodem, proč tyto zdroje světla vadí, je blokování hormonů zodpovědných za uklidnění organismu a plynulý přechod do spánku.

V magazínu pro muže FirstMan.cz naleznete zábavu, novinky ze světa sportu, aut, technologií, žen a spoustu dalších témat která zajímají moderního muže.

Partneři

čtk tisková kancelář

 

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro muže FirstMan.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu, Kontakt

To Top