Zdraví & sport

Máte problémy s vitamíny během zimního období? Poradíme vám, jak si je můžete udržet

unsplash.com

Zimní období je v našich podmínkách velice nepříjemné především z toho úhlu pohledu, že se nám velice často nedostává ve stravě kompletního spektra vitamínů a stopových prvků, přičemž ale musíme denně bojovat s neviditelnými, ale všudypřítomnými viry a bakteriemi.

V takovém případě je pro nás opravdu velkou pomocí vše, co nám pomůže doplnit vitamíny v takovém množství, jaké potřebujeme. My vám tak dnes nabídneme několik zajímavých možností, jak udržet kvalitní obsah živin i v tomto období.

Pijte opravdu kvalitní ovocné džusy

Spousta lidí se diví, že nemá dostatek vitamínů, přičemž ale pije pravidelně džusy. Bohužel je ale pravdou to, že není džus jako džus. U většiny výrobců u nás můžeme bez jakýchkoliv výčitek říct, že se jedná spíše o slazenou a obarvenou vodu nežli o džus jako takový. Nejlepší možností, jak sehnat opravdu kvalitní ovocné vitamíny jsou, tak odšťavňovače a lisy. Ty jsou rychlou cestou k tomu, jak kdykoliv i v domácích podmínkách udělat opravdu excelentní džusy.

Snažte se o pestrou stravu

Ačkoliv je spousta nutričních hodnot v jídle oslabená během tohoto období, tak je rozhodně jednou z důležitých věcí to, abyste dokázali držet pestrou stravu. Během dne byste tak automaticky měli jíst jak maso, tak i zeleninu a ovoce. A to s pravidelnými obměnami, abyste měli kompletní spektrum živin.

Výživové doplňky a suplementy

Především pro aktivně cvičící není žádnou ostudou, pokud si pomůžeme vitamínovými doplňky a suplementy. V zimě se jednoduše stane, že dokážeme vypotit více vitamínů a stopových prvků v potu, než přijmeme ve stravě. Proto se nebojte užívání kvalitních vitamínových spekter a výživových doplňků. Při správném dávkování se nemusíte bát ani ničeho podobného, jako by byla hypervitaminóza.

V magazínu pro muže FirstMan.cz naleznete zábavu, novinky ze světa sportu, aut, technologií, žen a spoustu dalších témat která zajímají moderního muže.

Partneři

čtk tisková kancelář

 

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro muže FirstMan.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu, Kontakt

To Top