Móda & styl

Poznejte ergometrii v praxi

Správná funkce lidského srdce je asi tím nejdůležitějším, co může být. Není se čemu divit, vždyť právě srdce představuje pomyslný středobod našeho těla a hnací motor lidské stránky. Pokud srdce nefunguje správně, je třeba takový problém co nejrychleji řešit. A jak zjistit jeho správnou funkčnost? K tomu slouží například ergometrie. Neinvazivní vyšetření, s nímž vás nyní seznámíme trochu podrobněji.

Co je to ergometrie?

Pod tímto výrazem si určitě nepředstavujte vyšetření srdce při ležení na lehátku. To rozhodně ne. Právě ergometrie je speciální vyšetření při zátěži. To znamená, že je sledována funkčnost lidského srdce při pohybu. Ten budete realizovat prostřednictvím speciálních ergometrů. Zařízení nabývajících odlišných podob.

Ergometrie tedy navozuje reálné zatížení srdce a jeho důkladné pozorování. Právě na základě těchto výsledků jsou lékaři schopni vyhodnotit vaše zdravotní problémy a zároveň nastolit tu správnou léčbu. Přesně z těchto důvodů je ergometrie natolik populární a nezbytná. Zdravotnictví se bez tohoto neinvazivního vyšetření jednoduše neobejde.

Poznejte podobu ergometrů

Když se řekne ergometr, můžete si představit například zařízení připomínající šlapací kolo. To je jeden z nejčastějších ergometrů vůbec. Vzhledem k tomu, že toto vyšetření musí podstupovat i osoby s určitými hendikepy, jsou k dispozici také speciální ergometry. Například bicyklový sklopný stůl. Výjimkou nejsou ani ergometry pro zvláště obézní jedince. Současný výrobci této zdravotnické techniky jsou připraveny opravdu na každého.

Pokud se tedy ve vaší zdravotní správě objeví slůvko ergometrie, v žádném případě nezoufejte. Nejde o nic bolestivého a nepříjemného. Jen si na nějaký krátký čas trochu zasportujete a budete napojeni na přístroje sledující aktivitu vašeho srdce. Právě díky těmto vyšetřením dochází k odhalení mnohých onemocnění.

V magazínu pro muže FirstMan.cz naleznete zábavu, novinky ze světa sportu, aut, technologií, žen a spoustu dalších témat která zajímají moderního muže.

Partneři

čtk tisková kancelář

 

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro muže FirstMan.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu, Kontakt

To Top