Kariéra

Miliarda korun na podporu podnikatelů je stále k dispozici

schůzka
pixabay.com

Většina podnikatelů ví, že vytvoření zisku v záplavě konkurence může být velmi obtížné. Malé a střední podniky mají nyní možnost získat náskok pomocí prostředků určených na digitální transformaci. Využívejte ve svém podnikání robotizaci, prvky virtuální reality i další moderní vybavení a postupy. Efektivnější pracovní procesy následně zajistí nižší výrobní náklady.

O prostředky na pořízení nových strojů, technologických zařízení či obměnu zařízení s cílem technologické inovace, lze žádat až do 14. 5. 2018. Peníze je taktéž možné získat na nákup software či patentů, které s provozem souvisí. Stát tímto způsobem rozděluje dotace EU.

Až 20 milionů korun pro jednoho žadatele

V rámci stávající výzvy bylo naplánováno rozdělit mezi podnikatele celkem 1 miliardu Kč, přičemž každý žadatel může žádat o částku 1-20 milionů korun. Pro malé podniky je stanovena maximální výše podpory 45 % způsobilých výdajů, u středních je hranice stanovena na 35 %.

O dotaci mohou žádat malé a střední podniky s uzavřenými minimálně třemi účetními obdobími podnikající v činnosti, která je vymezena seznamem CZ-NACE. Taktéž musí působit v rámci ČR mimo území Hlavního města Prahy.

Záměr se vyplatí konzultovat

Získat až 20 milionů korun je pro řadu podniků lákavé. Poměrně často ale žadatelé naráží na konkrétní pravidla projektu, která stanovují požadované rozdělení podporované investice nebo další podmínky.

Pro úspěšné získání dotace EU a jejího využití ve prospěch rozvoje firmy se vyplatí celý záměr konzultovat se specializovanou společností. Pomocí drobných přizpůsobení projektu může společnost získat vyšší podporu a zajistit si hladký průběh získání i čerpání dotace.

Chcete-li projekt konzultovat a pomoci s vytvořením úspěšné žádosti, můžete kontaktovat specialisty z MIDA Consulting.

V magazínu pro muže FirstMan.cz naleznete zábavu, novinky ze světa sportu, aut, technologií, žen a spoustu dalších témat která zajímají moderního muže.

Partneři

čtk tisková kancelář

 

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro muže FirstMan.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu, Kontakt

To Top