Kariéra

Jaké existují ochranné pracovní pomůcky

pixabay.com

Nezáleží na tom, jestli pracujete jako dělník na stavbách, pohybujete se v průmyslovém odvětví nebo děláte jakoukoli jinou činnost. Tak či onak byste se při své práci měli chránit a dbát na bezpečí vašeho zdraví. Určitě vám rodiče už jako malým dětem vtloukali do hlavy, že zdraví má každý z nás jen jedno, proto je potřeba o něho řádně pečovat. Při práci je proto samozřejmostí používat ochranné pracovní pomůcky, jejichž úkolem je eliminovat riziko úrazu a zajistit vám bezpečí.

·         Pracovní rukavice

Jako základní ochrannou pracovní pomůcku můžeme s klidným srdcem označit pracovní rukavice, které patří mezi ty nejčastěji používané. Rukavic existuje několik druhů, ať už se jedná o rukavice jednorázové, protipořezové, povrstvené, antivibrační nebo chemické.

·         Brýle

Chcete-li si zajistit bezpečí, měla by pro vás být ochrana zraku na prvním místě. K tomuto účelu slouží pracovní brýle, kterých he rovněž několik druhů. Zmíníme například ochranné brýle plastové, které jsou nejčastější nebo ochranné brýle uzavřené. K ochraně zraku slouží i štíty nebo kukly, například při svařování.

·         Sluchátka a špunty

Pracujete-li v nějakém hlučném prostředí, pak byste určitě neměli postrádat ochranu sluku. Určitě vás nepřekvapí, že i v této oblasti existuje vícero variant na výběr, takže si můžete vybrat podle svého uvážení, zda vám více sednou klasické špunty do uší nebo jestli raději dáte přednost sluchátkům.

·         Helma

Ani na helmu samozřejmě nesmíme zapomenout, protože i ona právem spadá mezi ochranné pracovní pomůcky. Někdo dokonce říká, že helma je ze všeho nejdůležitější, protože chrání hlavu. Ochranné přilby jsou různorodého typu a provedení, některé mají ve své součásti i ochranný štít, takže záleží jen na vás, jakou si vyberete.

V magazínu pro muže FirstMan.cz naleznete zábavu, novinky ze světa sportu, aut, technologií, žen a spoustu dalších témat která zajímají moderního muže.

Partneři

čtk tisková kancelář

 

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro muže FirstMan.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu, Kontakt

To Top